HDMI 2.0 ile 120 Hz görüntü veriyor fakat monitör OC 165 Hz

Doğan Sebilci

Zeptopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Laptopum 1.4 mini DP girişine sahip. Mini DP to DP 1.4 kablo alsam sorunu çözer mi?

Büyük ihtimal böyle çözülür fakat monitör HDMI 2.0 destekliyor, dediğinize göre kablo da öyle. Laptopun HDMI sürümünü bulamadım, böyle bir laptop da sanmıyorum 2.0 altı bir HDMI sürümü. Normalde HDMI üzerinden rahatlıkla 165Hz alabilmeniz gerekli.

Merhaba ben de öyle düşünüyorum. Laptop'un HDMI sürümü web sitesinin yerli ve yabancı versiyonunda da yazmıyor. Fakat en sağlıklısı mini dp 1.4 olur diye düşünüyorum. Öyle değil mi?

Büyük ihtimal böyle çözülür fakat monitör HDMI 2.0 destekliyor, dediğinize göre kablo da öyle. Laptopun HDMI sürümünü bulamadım, böyle bir laptop da sanmıyorum 2.0 altı bir HDMI sürümü. Normalde HDMI üzerinden rahatlıkla 165Hz alabilmeniz gerekli.
Peki ikinci ekran kartını görüyor olabilir mi monitör? Normalde RTX 4060'ı oyunlarda açıyor. Günlük yaşantısını Intel Graphics'ten çözüyor.

Bazı arkadaşlar "doğal" çözünürlük kısmını UHD kısmından seçiyor ve UHD kısmında Hz düşük oluyor. Native değer seçili olmalı. Acaba diyorum bunu mu atladınız?
Ben sorunun o olmadığını düşünüyorum ama akşam tekrar görüntü atacağım size. Çünkü her değerde denedim maksimum kaç alabiliyorum diye. UHD değeri dediğiniz gibi 60'a kadar indiriyor. Şimdi yeni bir HDMI kablosu aldım(2.0), monitörün yanında gelen basic HDMI kablosundan mütevellit kaynaklanıp kaynaklanmadığını çözmek adına. Akşam hem onu takarım, hem de size görüntü atarım.

Hdmi 120 hz e kadar destekliyor veya ekran ayaralrını düzgün yapmamişsınız
Yazdığınızı düşündüm ben de, bundan dolayı şu Amazon.com.tr kabloyu aldım. Akşam deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı