HDMI 2.0 ile 120 Hz görüntü veriyor fakat monitör OC 165 Hz

Ben sorunun o olmadığını düşünüyorum ama akşam tekrar görüntü atacağım size. Çünkü her değerde denedim maksimum kaç alabiliyorum diye. UHD değeri dediğiniz gibi 60'a kadar indiriyor. Şimdi yeni bir HDMI kablosu aldım(2.0), monitörün yanında gelen Basic HDMI kablosundan mütevellit kaynaklanıp kaynaklanmadığını çözmek adına. Akşam hem onu takarım, hem de size görüntü atarım.

4060 GPU olan bir laptopun HDMI portunun HDMI 2.0 düşük olacağını sanmıyorum.
Eğer laptopta 120Hz üst port kilidi yoksa (ki olmamalı, çünkü bu laptop amiral sayılır) kablosal ya da sistem ayarlarıyla ilgili olur. Mesela psyhx çıkışı önemlidir. Eğer GPU'ya çıkış almadıysa HDMI portu Hz düşük kalabilir.
Etmenler çok. Akşam haber eder bakarız. Mod hocamızda konuda zaten.

DisplayPort'a bağlayın?

Cihaz laptop. Direkt olarak DP portu bulunmuyor. Azıcık konuyu okursanız zahmet olmazsa.
HDMI ile sorunu çözmeye çalışıyoruz. Konu sahibi de biliyor minidP kullanmayı.

Peki ikinci ekran kartını görüyor olabilir mi monitör? Normalde RTX 4060'ı oyunlarda açıyor. Günlük yaşantısını Intel Graphics'ten çözüyor.

Xe Graphics birimi olsa bile daha yüksek değerleri verir. Hangi portun hangi GPU'ya bağlı olduğunu NVIDIA Denetim Masası üstünden bakabilirsiniz.

4060 GPU olan bir laptopun HDMI portunun HDMI 2.0 düşük olacağını sanmıyorum.
Eğer laptopta 120Hz üst port kilidi yoksa (ki olmamalı, çünkü bu laptop amiral sayılır) kablosal ya da sistem ayarlarıyla ilgili olur. Mesela psyhx çıkışı önemlidir. Eğer GPU'ya çıkış almadıysa HDMI portu Hz düşük kalabilir.
Etmenler çok. Akşam haber eder bakarız. Mod hocamızda konuda zaten.

Cihaz laptop. Direkt olarak DP portu bulunmuyor. Azıcık konuyu okursanız zahmet olmazsa.
HDMI ile sorunu çözmeye çalışıyoruz. Konu sahibi de biliyor minidP kullanmayı.
Merhaba, ekte şu şekilde paylaşıyorum ekran fotoğraflarını.

Xe Graphics birimi olsa bile daha yüksek değerleri verir. Hangi portun hangi GPU'ya bağlı olduğunu NVIDIA Denetim Masası üstünden bakabilirsiniz.
Merhaba, baktım ve monitörün intel graphics'e bağlı olduğunu gördüm. HDMI portu oraya bağlı gözüküyor. Ne yapmalıyım ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    297,7 KB · Görüntüleme: 26
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    105,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Merhaba, baktım ve monitörün Intel Graphics'e bağlı olduğunu gördüm. HDMI portu oraya bağlı gözüküyor. Ne yapmalıyım?

NVIDIA denetim masasında, PhysX yapılandırması adlı bölümde portların hangi GPU üstüne bağlı olduğu görebilirsiniz. Oaran bir ekran görüntüsü atar mısınız?

Mini DP to HDMI mı alayım yoksa mini DP to DP mi? Bir de bilginiz dahilinde link varsa verir misiniz önereceğiniz?

Mini DP to DP daha iyi olur galiba. Kablo olarak Paugge markaları ürünler güzel oluyor genelde. Aşırı hakim değilim kablolara.

Geri
Yukarı