Hemşireliğin zorlukları nelerdir?

yone1108

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, hemşire kız arkadaşı veya eşi olan var mı? Zorlukları nelerdir? Kız arkadaşım hemşire olacak ancak hem çalışma saatleri. Nöbetleri, hastane ortamı gibi durumlardan dolayı bende maalesef o ilişkiyi yürütecek ve ileride evlenecek cesaret yok. Ne yapmam gerekiyor biraz dertleşelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uykusuz olursun biraz o da olur yani onun dışında bence güzel masanın üstünde bütün gün simit, poğaca, çay, tatlı iyi iş yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uykusuz olursun biraz o da olur yani onun dışında bence güzel masanın üstünde bütün gün simit, poğaca, çay, tatlı iyi iş yani.

Bağırıp çağıran insanlar da oluyor, bunlar bir kenara sağlıkçılara şiddet uygulayan insanlar da var.
Stres ve uykusuzluk problem yaratabilir.

Bağırıp çağıran insanlar da oluyor, bunlar bir kenara sağlıkçılara şiddet uygulayan insanlar da var.
Stres ve uykusuzluk problem yaratabilir.
1-2 hafta önce muayene sırası bekleyen birisinin bağırmasına şahit olmuştum, işin komik tarafı birilerinin ona arka çıkmasını bekliyordu.

Siz hangi hemşirelikten bahsediyorsunuz? Şahsen benim annem ve birçok tanıdığım bu mesleği yapıyor. Masa başında oturanlar genelde güvenlik ve sekreter vs oluyor. Oturup duran hemşire görmedim. Hepsi yorucu tempoda çalışıyorlar.

Merhaba, hemşire kız arkadaşı veya eşi olan var mı? Zorlukları nelerdir? Kız arkadaşım hemşire olacak ancak hem çalışma saatleri. Nöbetleri, hastane ortamı gibi durumlardan dolayı bende maalesef o ilişkiyi yürütecek ve ileride evlenecek cesaret yok. Ne yapmam gerekiyor biraz dertleşelim.

Zorlukları: Uykusuzluk, fazlasıyla yoğun tempo, çalışan temizlik personelinin dahi size yakın maaş alması ve sizin hak ettiğiniz ücretleri alamamanız. Döner vs işin içine girince tabiki daha fazla oluyor fakat yine de hemşire maaşları az.(temizlik personelini küçümsemiyorum fakat kalifiye bir eleman olan hemşire ile farkı olmalı. Nasıl oluyor da doktorlar 2-3-4 katı maaş alıyorsa o durum.

Maaş olarak iki ayrı kalemde ödeme oluyor. Sabit denen emekliliğimize yansımıyor. Derece kademe olarak 2/2, eşim çalışmıyor, eş ve çocuk yardımı alıyorum. Aldığım ücret 6500 TL. Fakat personel arkadaşların ikramiye vb derken benimle aynı maaşı alması üzücü. Onlar da almalı ama yıllarımı verip aldığım maaş ortada.

Nöbetleri, hastane ortamı gibi durumlardan dolayı bende maalesef o ilişkiyi yürütecek ve ileride evlenecek cesaret yok.
Benim yaşım 35, şu cümleden anladığım bu ilişki zaten bitmiş.
Yanlış anlamayın, umarım her şey iyi gider ama bir ilişkide "acaba" dedikten sonra farketmeseniz de çöküş başlamıştır.

Geri
Yukarı