Her renkte gözüken siyah nokta ölü piksel mi?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Monitör
Gigabyte G24F-2
Ölü piksel mi bu? Belki daha onceden vardi ben fark edemedim cunku monitore biraz uzaktan bakiyorum ve ekranin sag alt tarafinda var. Bana bir zarari yok ancak olu pikselse daha cok cogalabilir ya da daha kotusu ince uzun çizgi cikar diye korkuyorum. Boyle olmadigi surece sıkıntı yok. Acaba 180 Hz OC ozelligini actigimdan ya da masa sallandigindan dolayi monitorun de sallandigindan dolayi boyle olmus olabilir mi? Resimler net degilse kusura bakmayin kamera boyle cekiyor. Resmi buyutebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1738974

20230413_215057.jpg

Baska buna benzer bir şey goremedim sadece bu var.

Son düzenleme:
Size kalmış. Gözünüze takılmıyorsa kullanan çok fazla olursa değişime gönderin. Gelen monitörde de çıkma ihtimali var unutmayın.

Vallahi şaka gibi eski monitörümde yoktu bunda çıkmış. Gözüme takılmıyor açıkçası büyümeyeceğini, çoğalmayacağını bilsem umursamayacağım.

Birkaç nokta için değişim yaparlar mı bilmem. Ama ölü piksel genelde yayılmıyor. Yayıldığını hiç görmedim. Eğer daha da büyürse ve olurda yayılırsa iadeye verin.

Maşallah bayağı varmış o zaman. Onları fark etmedim bu arada onlar toz olabilir arada öyle gözükünce elimle silince gidiyor ama bu siyah gitmedi ölü pikselmiş. Bir de bu sorun çıktı.

Böyle kullansam sorun olur mu? Daha kötü olursa garantiye veririm.
Benimkiler silince gitmiyordu. Gittikçe siyahlaştılar, hem de yeni taktıkları panelde olmuştu.

Laptop için değişim talep ettim. Artık ekran değiştirmekten sıkıldığım için bunda 1 tane net simsiyah ölü piksel 2 tane de o işaretlediğim şeffaflar gibi ölü piksel olsa da geri yollamadım. Bir artış ya da sorun yok şimdilik. Koyulaşmadılar da. Olsa da garanti var diye umursamıyorum. Gözüne batmıyorsa o kadar önemli bir durum değil. Tek tük olanlar bence kolay çoğalmıyor.

Hayır hocam. Kullanılmaz. Çoğalabilir. Ayrıca bir şey olmasa bile içiniz rahat etmez.

Forumdaki konulara bakınca bu monitörün ölü piksel olaylarını gördüm ama çoğaldığını ya da büyüdüğünü görmedim. Galiba ölü piksel çıkması bu model için beklenen bir şey yüksek ihtimal çıkıyor gibi yani.

Birkaç nokta için değişim yaparlar mı bilmem. Ama ölü piksel genelde yayılmıyor. Yayıldığını hiç görmedim. Eğer daha da büyürse ve olurda yayılırsa iadeye verin.

Ben de öyle düşünüyorum daha beter olursa veririm şu anlık zararı yok. İade olur mu bilemem ama garantiye veririm. Aslında monitör iyi fiyatına göre. Garanti ya da iade olaylarıyla uğraşmayı sevmiyorum.

Forumdaki konulara bakınca bu monitörün ölü piksel olaylarını gördüm ama çoğaldığını ya da büyüdüğünü görmedim. Galiba ölü piksel çıkması bu model için beklenen bir şey yüksek ihtimal çıkıyor gibi yani.
Hocam ölü pikselli model diye bir şey mi olur? Ölü pikselsiz modeller hangileri?

Hocam ölü pikselli model diye bir şey mi olur? Ölü pikselsiz modeller hangileri?

Hocam ama monitörün ölü piksel konuları var genellikle çıkıyor gibi ondan dedim ama haklısınız belli olmaz bu iş.

Bende G24F-2 kullanıyorum stuck pixel var hocam, hiç bir renkte gitmiyorsa ölü pikseldir bence.

Ben de G24F-2 kullanıyorum stuck pixel var hocam, hiçbir renkte gitmiyorsa ölü pikseldir bence.

Seninkinde nasıl ortaya çıktı kullandıktan sonra mı?

Seninkinde nasıl ortaya çıktı kullandıktan sonra mı?
Başta test yapmıştım bir sorun yoktu ama aldıktan yaklaşık bir 5 gün sonra falan video izlerken farkettim. Yeşil, beyaz ve gri renklerde gözüküyor sadece.

Geri
Yukarı