"Hiçbir şey yapmamak" durumu nasıl çözülür?

Olm başka kız mı yok ya, yapmayın Allah aşkına tamam ağla üzül de geçiyor. Ne kadar erken tecrübe edersen o kadar iyi. Birine bağlı kalmayın, sizin elinizden tutana bağlı kalın.
Olmuyor ki işte bende anlamadım. Ağlayınca, üzülünce geçmiyor. 1.5 yıldır ağla üzül durumu az çok var zaten ve son 6 aydır her geçen gün daha da ağırlaşıyor bu. Bendeki durum normal değil ya, bilmiyorum gerçekten. 16'ydım bu his ilk oluştuğunda şimdi 18 im hâlâ geçmedi ve çok daha ağırlaştı.

Diyelim evet senden de hoşlanıyorum dedi ee sonrası. O kişi özünde hayatındaki kişilere sadık ve anlayışlı birisi mi?
İnsan sevilmeyi, o "bende seni seviyorum" denmesini istiyor be hocam. Ama bilmiyorum...

Sevilmek illa kızdan değil ya herkes yaşıyor bunu. Herkes red yiyecek ama red deyince illa "tipsizsin" diyecek birisi değil ya ya zaten öyle diyen birisi özünde boş insandır zaten. Biraz rahat ol ya, seni sevecek kız seni öyle sever zaten illa tip değil tip yetmiyor. Ben mesela hayatımda acayip heyecanlandığım an oldu dedim ki yani bundan başka kötü utanılacak anım olamaz dedim ve o andan sonra çok basit şeyler bile o kadar basit geldi ki içimden hep "ya buna mı takılıyorum utanmadan çık ben neler yaşadım" dedim. Çünkü o utandığım zaman o an aklımın günlerce çıkmayışı, üzüldüğüm zaman, gidip aynaya baktığımda, sokaklarda geçen random insanlara baktığımda ve sosyal medyada saçma sapan insanlara baktığımda daha rahatladım.
Ben kendimi avutabilen, kötü durumdan çıkarabilen, kendini mental olarak toparlaya bilen vb. bir insan değilim işte sıkıntı orada. Yapamıyorum ki, hadi oğlum yaparsın diyorum ve tekrar loop a giriyorum.

İnsan sevilmeyi, o "bende seni seviyorum" denmesini istiyor be hocam. Ama bilmiyorum...
Sevilmek için seviyorum demesine gerek yok ciddi diyorum. Bak bir insan seviyorum demeden sevgisini belli etmesi farklı duygu ve belki bunu aramalısın. Ve şunu düşün karşılıklı sevgi olan her ilişki bitecek uzun veya kısa fark etmez ve önemli olan pişmanlık duymaman, üzül ama sonuçta seni hayatından koparacak kadar da olmasın.

Hani şimdi ortam yapayayım, takılayım diyen tipler var acayip saçma, şunu düşün ilerde artık sevgilin olduğunda, aynı evi paylaşmaya başladığın vakit, böyle artık rahat olduğunda, hiçbir şey düşünmediğin zaman, artık aynı şeyleri paylaşmaya başladığınız vakit, ince düşünebilmeyi, üzmemeyi, neler yapılması gerektiğini vs anlıyorsun daha çok sevmeyi anlıyorsun. Bu sevgi anneden geliyor bence, yani bir anneyi nasıl seviyorsan o öyle oluyor ve bu tabii zamanla ve güvenle oluşan bir şey oluyor sen aslında bu sevgiyi içindeki sevgiyi birine aktarmak istiyorsun gibi.

Ama şunu da es geçme, tabii kendini geliştir, kendini işte eksiklerin neyse onu kapatmayı öğren fakat bu acıyı yaşaman cidden güzel sonradan pişman olmazsın eğer ders alabiliyorsan.

Bir kişinin yanında sevgilisi varken aslında o kişiyi küçük düşürmemeyi anlıyorsun niye çünkü sen zamanında üzüldün ne kadar kıymetli olduğunu biliyorsun bir kişi birine değer veriyorsa hani biri var mesela kızla gidip konuşacak sen bu acıyı yaşadığın için o kızla gidip konuşmamayı veya konuşacaksan da arkadaşın için yapmayı öğreniyorsun, hiç tanımadığın kişi hakkında bir şeyler çıkarım yapmamayı anlıyorsun.

Ben kendimi avutabilen, kötü durumdan çıkarabilen, kendini mental olarak toparlaya bilen vb. bir insan değilim işte sıkıntı orada.
Bende değilim acayip ufak şeyleri bile kafaya takıp pişmanlık duyuyorum. Rezil olduk diyorum, herkes bana baktı diyorum o diyorum bu diyorum.

Son düzenleme:
Evet hocam söylemesi kolay geliyor cidden. Ama o kişi açısından düşündüğünde ona göre dünyanın en zor şeyi. Ben de en basit konuda takılı kaldım :D.

Şu an senle aynı durumdayım :D İş için aramam lazım fakat içimde çok tuhaf bir burukluk var yani çözemedim nasıl atlatcaz şunu. Umarım sen kapmışsındır işi.

Şu an senle aynı durumdayım :D iş için aramam lazım fakat içimde çok tuhaf bir burukluk var yani çözemedim nasıl atlatcaz şunu. Umarım sen kapmışsındır işi.

Hâlâ daha arayamadım hocam :D. 3 ay iş için direttim, buldum ve girdim. Sonra çıktım hala diretiyorum arayamıyorum :D. Benimle aynı kaderi yaşayanları görmek güzel tek değilmişim. Ne yapacağız hocam?

Hâlâ daha arayamadım hocam :D. 3 ay iş için direttim, buldum ve girdim. Sonra çıktım hala diretiyorum arayamıyorum :D. Benimle aynı kaderi yaşayanları görmek güzel tek değilmişim. Ne yapacağız hocam?

Valla finansal özgürlük olmayınca olmuyor, evde oturmaya bile yüzü kalmıyor adamın. En azından kafe tarzı bir yer var burada oraya girmeye çalışacağım boş olmaktan iyidir. Sonradan da başka yere geçerim.

Valla finansal özgürlük olmayınca olmuyor, evde oturmaya bile yüzü kalmıyor adamın. En azından kafe tarzı bir yer var burada oraya girmeye çalışacağım boş olmaktan iyidir. Sonradan da başka yere geçerim.
O kadar haklısınız ki hocam. Boş kalmak çok kötü bir şey. Ben bir fabrikaya paketleme bölümü için başvuracaktım ama bunu söylememin üzerinden 1 hafta geçti :D. Telefonla konuşmakta sıkıntı yaşıyorum niyeyse. Ama yüzyüze de sorun yok.

Komik bu arada. Ergenus meselesini de aşmış, 2 sene diyorsun; hastalık boyutunda artık. Üstelik hiçbir şey yaşamadık diyorsun, millet 10-15 senelik ilişkiyi/evliliği sonlandırıyor.
Kafana taktığın kız şu an başka birisiyle takılıyor haberin olsun.
GYM'e yazıl, iyi gelir.

O kadar haklısınız ki hocam. Boş kalmak çok kötü bir şey. Ben bir fabrikaya paketleme bölümü için başvuracaktım ama bunu söylememin üzerinden 1 hafta geçti :D. Telefonla konuşmakta sıkıntı yaşıyorum niyeyse. Ama yüzyüze de sorun yok.
Bu fabrikalara nasıl başvuruyorsunuz hocam bildiğimiz kariyernet,sarı site gibi iş sitelerinden mi ?

Komik bu arada. Ergenus meselesini de aşmış, 2 sene diyorsun; hastalık boyutunda artık. Üstelik hiçbir şey yaşamadık diyorsun, millet 10-15 senelik ilişkiyi/evliliği sonlandırıyor.
Kafana taktığın karı şu an başka birisiyle takılıyor haberin olsun.
GYM'e yazıl, iyi gelir.
Konuyu okumadan boşa konuşmak için konuşma.

Konuyu okudum, yazdıklarımda hatalı olan kısmı söyle bakalım.
Arkadaş zaten spora gitmesine rağmen kafasını dağıtamadığını çözüm aradığını yazmış gelmiş instagram motivasyoncuları gibi "Gym'e git kanka düzelir" yazıp dalga geçiyorsun. Mesaj yazmana gerek yok kardeşim önerin yoksa bak geç.

Yeni konular

Geri
Yukarı