Hızlı başlatma kapatılmalı mı?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Ben bilgisayarımda sadece SSD kullanıyorum ve BIOS sürem 8.8 saniye açılması süresini etkliyormuş. Bunu kapatmanın faydası nedir zararı nedir önerir misiniz ve hızlı başlatmayı kapattığım zaman bilgisayar daha stabil mi çalışır?

Laptop kullanıyorsanız açık kalsın o seçenek. Masaüstünde yeteri kadar düzgün çalışmayabiliyor.

Masaüstü kullanıyorum hocam bu arada PC daha stabil ve SSD daha uzun ömrülü olacaksa benim için açılma hızı önemli değil.

Beklenmedik durumlar olabilir. Hızlı başlatma benim bilgisayarımda tam olarak kapanmama, uyku modunda kalma gibi bir sorun yarattı. En azından şimdi klavye tuşu ile sistem kendi kendine çalışmayı bıraktı.

Benim laptopumda da tam olarak kapanmama gibi bir durum oluşturdu. Cihazı birkaç gün açmayıp tekrar açtığımda pil seviyesini düşmüş olarak görüyordum. Bu sebepten kapattım. Son bios sürem 7.3 saniye gözüküyor kapalı haliyle.

Beklenmedik durumlar olabilir. Hızlı başlatma benim bilgisayarımda tam olarak kapanmama, uyku modunda kalma gibi bir sorun yarattı. En azından şimdi klavye tuşu ile sistem kendi kendine çalışmayı bıraktı.

Peki daha mı stabil çalışır ve nasıl kapatabilirim?
Performansa bir etkisi var mı? Ve SSD ömrünü uzatır mıyız?

Son düzenleme:
Hocam açık kalsın. İşinize yarar. Acele bir işiniz olur, kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı