Hızlı başlatma kapatılmalı mı?

AMD ekran kartı kullandığım masaüstü bilgisayarımda Radeon programında yaptığım ayarlar sıfırlanmasın diye hızlı başlatma kapalı şekilde kullanıyordum. Açık ve kapalı arasında açılış süresinde herhangi bir fark görmemiştim açıkçası.

Benim laptopumda da tam olarak kapanmama gibi bir durum oluşturdu. Cihazı birkaç gün açmayıp tekrar açtığımda pil seviyesini düşmüş olarak görüyordum. Bu sebepten kapattım. Son bios sürem 7.3 saniye gözüküyor kapalı haliyle.
Her Sistemde kapatılınca farklı sonuç gösterebilir benim Sistemim Windows 10 Rahatladı HDD ise kapatın SSD ise kapatmak çok gerekli değil ama bence kapatılmalı en kötü birazcık daha az ram Kullanır PC'in zaten Windows Servisleri daha az ram yesin diyorsan ESO kullanmak daha mantıklı.

Her sistemde kapatılınca farklı sonuç gösterebilir benim sistemim Windows 10 rahatladı HDD ise kapatın SSD ise kapatmak çok gerekli değil ama bence kapatılmalı en kötü birazcık daha az RAM kullanır PC'in zaten Windows servisleri daha az RAM yesin diyorsan eso kullanmak daha mantıklı.

Hocam kapattım neredeyse açılma süreleri aynı değişen bir şey yok bu arada artık boşta RAM kulllanımım düşmüş.

Geri
Yukarı