Hoi4 yeni başlayanlar için tavsiyeler

Güçlü sanayi de türkiyede yok. Sanayi kasana kadar 3 yaş atladım :D
Öyle maalesef. DLC'yle Türkiye'nin rezil durumunu çok iyi yansıtmışlar oyuna. Tamamen bitik, küllerden doğmaya çalışan savaş yorgunu bir ülke. Üzerindeki debuffları kaldırana kadar savaş bitiyor zaten.

Öğrenmek istiyorsan Sovyet, Alman ve İngiliz oyna.

Öyle maalesef. DLC'yle Türkiye'nin rezil durumunu çok iyi yansıtmışlar oyuna. Tamamen bitik, küllerden doğmaya çalışan savaş yorgunu bir ülke. Üzerindeki debuffları kaldırana kadar savaş bitiyor zaten.

Öğrenmek istiyorsan Sovyet, Alman ve İngiliz oyna.
Maxmarine'nin tr rehber videosunu izliyordum ve oyunla ilgili hiçbirşey bilmediğimi fark ettim. Hatta ben oyunda 24 saat ne yaptım diye düşündüm

Maxmarine'nin tr rehber videosunu izliyordum ve oyunla ilgili hiçbir şey bilmediğimi fark ettim. Hatta ben oyunda 24 saat ne yaptım diye düşündüm
Olur öyle şeyler. Benim 600 saatim var yine bilmediğim şeyler çıkıyor. Adamlar İngiltere'yle ABD'yi alıp kralın karısına veriyor 🙂

İran'ı almak zordur. Çünkü arazisi dağlık ve nüfüsu fazla, ayrıca victory point'ide fazla. İran'ı az kayıpla kısa sürede ele geçirmenin yolu çıkarma atmaktır.
Oyunda savaş sistemini bir çözemedim. Benden kat kat güçsüz ülkelere karşı çok büyük kayıplar veriyorum.
Askerim fazla o zaman alırım diyorsanız kaybedersiniz. Asker sayısından çok askerin niteliği önemlidir. Askerin tecrübesi, destek ekipmanları, combat widht'i vs.

İran'ı almak zordur. Çünkü arazisi dağlık ve nüfüsu fazla, ayrıca victory point'ide fazla. İran'ı az kayıpla kısa sürede ele geçirmenin yolu çıkarma atmaktır.

Askerim fazla o zaman alırım diyorsanız kaybedersiniz. Asker sayısından çok askerin niteliği önemlidir. Askerin tecrübesi, destek ekipmanları, combat widht'i vs.
Çok fazla asker basmak yerine elimizdeki askerleri güçlendirmek daha mı iyidir?

Yeni konular

Geri
Yukarı