Başarılı Kurulum Honor MagicBook X15 | OpenCore Monterey

Bir önceki konumdan ilerlemek gerekirse:

Yeni bir partition açıp ona da güncelleme alarak Monterey'i kurdum. Kısacası Windows 10 Home, Monterey ve Catalina bulunmakta. Aynı şekilde USB'siz bootluyorum. Yine aynı şekilde çalışmayan bir şey olmayacaktı lakin IntelBluetoothFirmware.kext'i ve Injector'unu silmek zorunda kaldım. Sebebi ise Intel Wi-Fi kext'imin OpenCore verbose ekranında stall/error vermesinden kaynaklı. Sildikten sonra sorun ortadan kalktı. Onu da ilerleyen saatlerde veya günlerde hallederim. Ek olarak OpenCore'u da 0.6.X'den, 0.7.6'e güncelledim.

Ekran Resmi 2021-12-13 14.27.55.png

Ekran Resmi 2021-12-13 14.29.32.png

Son düzenleme:
Merhaba, ben de dün Honor X15 aldım. Kurulumu nasıl yaptınız? Bu cihaza uygun bir kılavuz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. İşlemciye uygun kılavuzlar Dortania'nın sitesinde mevcut fakat İngilizce. Onun dışında mümkünse sisteme format atmayın. Zira 2 gündür PC Manager uygulamasından çekmediğim kalmadı.

Teşekkürler, HDD'deki boş bölümden 120GB ayırdım. Windows'a dokunmadan direkt o kısımda kurmak istiyorum ama olur mu bilmiyorum. Linux kurarken kendisi grub kısmını hazırlıyordu açılışta soruyordu. Bu da o şekilde oluyorsa akşam denemeyi düşünüyorum.

Merhaba Hocam, bu laptopu almayı düşünüyorum. Birkaç sorum olacaktı,

Format atmamayı tavsiye etmişsiniz, nedendir acaba?

Hackintosh olarak uzun süreli kullanmayı düşünüyorum, okulda not tutmak vb amaçlar için. Şu an kullandığım sistemi yenilemek istiyorum ama malum Mac'ler çok pahalı :) Çok alıştım MacOS'a. Batarya yönünden günlük kullanımda nasıl? AutoCAD gibi programlar için yeterli bir sistem mi?

Siz şu an Catalina olarak mı kullanıyorsunuz yoksa Monterey olarak mı? Hangisi daha verimli?

Şu an için Catalina. Monterey gerçekten güzel olsa da oturmasına birkaç güncelleme daha var. Ondan sonra da kextlerin uyumluluğu arttırılır vesaire. AutoCAD hakkında bilgim yok açıkçası fakat ufak tefek renderlarda sorun çıkarmamıştı. Batarya ise zorlayarak kullanmadım fakat en cimri şekilde 6-7 saati zorlar. Yani her şey kapalıyken, Netflix'te 2 film + 1-2 bölüm dizi falan çıkarmıştım yanlış hatırlamıyorsam. macOS'ta da durum farklı değil, en az 4-5'i çıkar kaynak kullanımına göre tabii. Ayrıca sistem macOS'ta daha serin, sakin, sesiz çalışıyor ve hoşuma gidiyor.

Format atmama konusu ise mesela F10 kısayolu ile sistemi açarsanız PC Manager'in sistem sıfırlama gibi ekranı oluyordu, format sonrası o gitti. Benim için dert değil de beginner kullanıcı için belki gereklidir diye notunu düştüm.

Aynı bilgisayarı kullanıyorum ve Monterey kurmak istiyorum ama Install Monterey dedikten sonra karşıma bir sürü yazı çıkıyor ve ilerlemiyor. Bunun bir çözümü var mı? Teşekkürler.

Dener misiniz?
Bunları yine OC EFI içine atacağız değil mi?

Dener misiniz?
İşe yaradı hocam, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı