Başarılı Kurulum Honor MagicBook X15 | OpenCore Monterey

Bir önceki konumdan ilerlemek gerekirse:

Yeni bir partition açıp ona da güncelleme alarak Monterey'i kurdum. Kısacası Windows 10 Home, Monterey ve Catalina bulunmakta. Aynı şekilde USB'siz bootluyorum. Yine aynı şekilde çalışmayan bir şey olmayacaktı lakin IntelBluetoothFirmware.kext'i ve Injector'unu silmek zorunda kaldım. Sebebi ise Intel Wi-Fi kext'imin OpenCore verbose ekranında stall/error vermesinden kaynaklı. Sildikten sonra sorun ortadan kalktı. Onu da ilerleyen saatlerde veya günlerde hallederim. Ek olarak OpenCore'u da 0.6.X'den, 0.7.6'e güncelledim.

Ekran Resmi 2021-12-13 14.27.55.png

Ekran Resmi 2021-12-13 14.29.32.png

Son düzenleme:
Configte Kernel satırını bulup o satırın altında Quirks'i bulacaksınız, orada CustomSMBIODGuid'i görürsünüz, onu True yapın. PlatformInfo satırını bulup o satırın altındaki Generic satırını bulun ve Generic altındaki UptadeSMBIOSMode'a Custom yazın. Eğer OpenCore Configurator ile açıyorsanız sol tarafta sıralanmıştır zaten, oradan bulup değerleri değiştirebilirsiniz.
Anladım. Peki bu config dosyasını hangi program ile açacağız?

Configte Kernel satırını bulup o satırın altında Quirks'i bulacaksınız, orada CustomSMBIODGuid'i görürsünüz, onu True yapın. PlatformInfo satırını bulup o satırın altındaki Generic satırını bulun ve Generic altındaki UptadeSMBIOSMode'a Custom yazın. Eğer OpenCore Configurator ile açıyorsanız sol tarafta sıralanmıştır zaten, oradan bulup değerleri değiştirebilirsiniz.
Yok hocam olmuyor. Yine aynı şekilde mavi ekran hatası veriyor.

OpenCore yerine Windows Boot Manager'dan açınca da veriyor mu?
OpenCore'da Windows seçeneğini seçince Windows Boot Manager'a gidiyor, Windows Boot Manager'da karşıma iki seçenek çıkıyor Windows 10 ve 11. Windows 10 çalışıyor ancak Windows 11 mavi ekran hatası veriyor.

Orayı dememiştim hocam, BIOS'tan boot kısmından Windows Boot Manager'ı en üste alınca açılıyor mu anlamında sordum. Bir de böyle deneyin.

Orayı dememiştim hocam, BIOS'tan boot kısmından Windows Boot Manager'ı en üste alınca açılıyor mu anlamında sordum. Bir de böyle deneyin.
İşe yaradı hocam teşekkürler. Müsaade ederseniz bir sorum daha olacak, jak girişinden veya type-C girişinden kulaklık takınca kulaklığı algılamıyor ve kulaklığı jak girişinden taktığımda sadece sinir bozucu garip sesler çıkarıyor. Düzeltme yolu var mıdır? Teşekkürler.

Ses kartını tanıtmış mıydınız? Tanıtmadıysanız ID'leri deneyerek düzgün çalışanı aramayı deneyin.

Ses kartını tanıtmış mıydınız? Tanıtmadıysanız ID'leri deneyerek düzgün çalışanı aramayı deneyin.
Gerek kalmadı hocam, çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı