Çözüldü HP 250 G7 RAM'ini yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar laptopumun RAM'ini değiştirmek istiyorum onun için alacağım RAM'in frekans ve cas değerine bakayım dedim, sonra CPU-Z uygulamasından frekansına baktım 3200MHz yazıyordu ve cas değeri de 22'ydi. Daha sonra HP Support asistans uygulamasına girdiğimde ise RAM'in frekansı 2400MHz yazıyordu şaşırdım ve hangi RAM frekansında RAM alacağımı size sormak istedim cevaplarsanız çok sevinirim.

Ek Açıklama 2020-07-31 224955.png
Ek Açıklama 2020-07-31 225254.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ekleme istiyorsanız bunu alın.
İsterseniz farklı kit RAM alabilirsiniz.
Hocam böyle bir kaynak buldum. Sizin RAM koduyla uyumlu. Burada 3200 olduğu yazıyor.
Hocam ekleme istiyorsanız bunu alın.
İsterseniz farklı kit RAM alabilirsiniz.
Hocam böyle bir kaynak buldum. Sizin RAM koduyla uyumlu. Burada 3200 olduğu yazıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam mevcut RAM'e uyan bellek tipi bu. Zaten ben de kit RAM alabiliceğini belirttim. Benim verdiğim bilgiler doğru. Ben şahsen böyle bir mesajı size yakıştıramadım. Takdir ettiğim kullanıcılar arasındasınız. Böyle yaparak zarar veriyorsunuz. Daha iyisini biliyorsanız yazarsınız.

Size bir şey söylemeye çalışmıyorum, CL24 RAM'e eklerse CL24 çalışacağını söylüyorum sadece.
Daha da önemlisi SPD bilgisi işimize yaramaz. Bize Memory sekmesinin görseli lazım.
Ki bellek 2400MHz'de daha performanslı çalışıyor 3200'e göre. 2400 CL17>3200 CL22

Hocam zaten RAM CL 22. Memory sekmesindeki değerler anlık çalışmaları gösterir. SPD net bilgi verir.

Hocam diyelim ki 3200 MHz RAM aldınız. Bazı anakartlarda bu hızda direkt çalışmayabilir. Memory sekmesindeki değer örnek olarak 2133 MHz gözükebilir. Bu değer çalışma değeri. Aslında RAM 3200 MHz. SPD ise bize gerçeği söyler.

Geri
Yukarı