HP G62-Ekran kartı sorunu sürücü yükleme sonrası siyah ekran sorunu

MuhammedRazuonn

Hectopat
Daha fazla  
Selamın aleyküm.
Konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum kusura bakmayın yeni kayıt oldum. Benim bi maruzatım olacaktı benim laptobum HP G62-b16ST Modeli Windows 7 professional : İ3 işlemci 4GB RAM bulunmakta.
Şimdi HP'nin sitesinden ekran kartı modelim olan AMD Radeon HD 5470 indirdim ve yükledim benden PC'yi yeniden başlatmamı istedi başlattım ve başlattığımda windows logosundan sonra kap kara bir ekranda kalıyor ve açılmıyor. Sonra format attım windows 8.1 kurdum aynı şeyleri tekrar yaptım ekran kartını kurdum yeniden başlattım bu sefer açıldı fakat 2-3-4 dakıka anca kullandım sonra ekran karardı. Çözünürlük değişti tekrar açıldı 2-3 saniye sonra kapanıp rest atıyor sürekli. Ardından olmadı dedim bu sefer tekrar windows 7 kurdum ultimate vardı belki ondan kaynaklanır gibisinden win 7 professional attım aynı şeyleri tekrarladım yine aynısı oldu. Güvenli modda çalıştırıp ekran kartı kaldırma programı var driver display uninstaller diye doğru telaffuz ettim mi bilmiyorum oradan AMD'yi kaldırdığımda açılıyor. Sorunum bu Allah rızası için bana bu sorunu çözmeme yardım edin 2 haftasına kadar bir şey yoktu. İçini açtım tozunu aldım hiç açılmadı bilgisayar teknik servisine götürdüm işlemci fanı bozulmuş dedi benden 50 lira para aldı. Sonra ekran kartını sürekli güncelledigimde böyle oluyor. Eğer çözümü hakkında fikir sahibi olan varsa yardımcı olsun 3 gündür soruşturmadıgım yer yurt kalmadı şimdiden teşekkür ederim eğer konuyu yanlış yere açtıysam kusura kalmayın... Hayırlı bayramlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine bir G62 vakası daha. Şu an elimizde bir G62 var ve diğer G62'lerle aynı soruna sahip. Sürücü yükleme sonrası siyah ekran sorunu. Bunun sebebi ise makinenin chipseti. Isı cihazı ile tamir ettik ve sorunumuz diğer G62'lerde olduğu gibi düzeldi. Hemen hemen hepsinde aynı sorun var. Bir süre sonra makine havlu atıyor. %99 sizin sorununuz da aynı. Isı cihazı ile tamir edilmesi gerekiyor büyük ihtimalle.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı