HP laptop görüntü vermiyor

Eren Orhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, HP Pavilion G6 marka laptopumun ekran kartı chipseti yandı. 7-8 yıllık bir laptop. İçerisinde iki adet ekran karti var Intel HD bir de AMD Radeon HD 6470M 150-200 TL gibi rakama tamiri söz konusu. Bilgisayar acılmıyor fanlar dönüyor ekrana görüntü gelmiyor ve başlatma tuşu yanıp sönerek 2 saniye içinde tekrar kapanıyor. Peki ben onboard ekran kartı ile dizüstü bilgisayarımı kullanabilir miyim? Tamir ettirmek kesin sonuç verir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamir sonrası garanti veriyorlar mı ? Genelde ya hiç vermezler ya 6 ay derler, o nedenle sordum.
Cevabın kendi sorunun da cevabı olabilir.
Bazı makinalarda HD graphics engelli oluyor sende ikisi de aktif miydi?
Evet 6 ay kadar garanti veriyorlar sonrasina karismiyorlar ondan sonrasına karismayiz diyorlar benim sormak istedigim harici ekran kartini engelleyip onboard ekran kartını acmam mumkun mu?
Bende ikiside aktifti.

İkinci ekran kartı bozuk iken HD graphics kullanan kişiler var ama bunun için ek birşey yapmaları gerekmiyor. Senin makinanda çalışmıyorsa, onun için de usta eli mi gerek bilmiyorum.
Önceden hd graphics ile harici ekran kartı arasında geçiş yapabiliyordum. Fakat simdi bilgisayara görüntü gelmediğinden bir şey yapamıyorum. Benim söylemek istediğim şey bilgisayarı açmadan değiştirmek mümkün mü? Saol yardımların için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı