HP Pavilion 15 oyun performansı normal mi?

Tamamdır çok teşekkür ederim iyi geceler hocam.

Tam olarak FPS değerlerini belirtmemişsiniz ama normaldir diye düşünüyorum, Pavilion'un tdpside düşük. Sıcaklıktan dolayı frekans kısmıyor değil mi cihaz? 90'da kısmazda gene de daha yükseğe çıkıyor mu?
Hocam merhabalar tekrardan. Dediğiniz gibi Afterburner ile değerleri kontrol ettim RDR 2'de ve sonuç bu şekilde. CPU sıcaklığı Max 95'e çıktı. Sürekli 88-92 arasında. Bir de şöyle bir şey farkettim. İşlemci hızı sabit 3900. Galiba frekans kısma dediğin şey bu olsa gerek. Eğer öyleyse nasıl çözebilirim bu sorunu?

Dosya Ekleri

• IMG_20230228_231028.jpg
    IMG_20230228_231028.jpg
    180,3 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Sürekli 88-92 arasında ise kısma yoktur muhtemelen, işlemci her zaman tam güçte kullanılmak zorunda değil hocam frekans olarak. Drop zamanındaki durumu sormuştum, mesela drop anında sıcaklıklar arttığı için bir anda frekans ve sıcaklık mı düşürüyor diye.

Dediğin yazmışım yanlışlıkla kusura bakmayın😅

Sürekli 88-92 arasında ise kısma yoktur muhtemelen, işlemci her zaman tam güçte kullanılmak zorunda değil hocam frekans olarak. Drop zamanındaki durumu sormuştum, mesela drop anında sıcaklıklar arttığı için bir anda frekans ve sıcaklık mı düşürüyor diye.
Yok hocam drop anlarında da aynı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı