Çözüldü HP Victus 16 İşlemci düşük kullanımda 80-90 derecelere çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aksi Takdir

Hectopat
İşlemci kullanımı %5-10 arasındayken yüksek ısıda çalışıyor. Oyunu açar açmaz 80 derecelere oyun esnasında ise 90 derecelere çıkıyor.
HP Victus 16.
Ryzen 7 6800H.
16 GB RAM.
1 TB SSD.
RTX 3600.

Dosya Ekleri

• IMG_3514.jpeg
    IMG_3514.jpeg
    410,6 KB · Görüntüleme: 64
Çözüm
Hocam, burada frekansıyla oynamışsınız. Turbo Boost'u kapatmamışsınız. Turbo Boost'u kapatmak için Denetim Masası'ndan aynı menüden işlemci performans arttırma modundaki prize takılı seçeneğini devre dışı olarak işaretlemeniz gerek. Sizin yaptığınız işlem işlemciyi temel hızda değil sizin istediğiniz frekansta çalıştırır. Eğer memnunsanız ve herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa garanti bozma gibi sorun olmaz. Kullandığınız rehberi buraya da atarsanız memnun olurum. Eğer yardımcı olduysam çözüldü olarak işaretlerseniz de sevinirim.
İşlemci performans arttırma seçeneği yok bende. Güç seçeneği de yalnızca Dengeli seçili. Ama sorunum çözüldü.
Rehber:
Turbo Boost'u nereden açıyor, kapatıyoruz?
Turbo Boost genelde laptop BIOS'larında olmadığı için Denetim Masası'ndan kapatıyorsunuz ama önce kayıt defterinden birkaç ayar yapmanız gerekiyor o da rehber olarak Technopat'ta var.

Bunu yaparsanız işlemciyi temel hızda çalıştıracağınız için performans düşecektir bu da FPS'e yansır.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG_3573.jpeg
    IMG_3573.jpeg
    197,7 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_3572.jpeg
    IMG_3572.jpeg
    197,6 KB · Görüntüleme: 43
Görseldeki ayarlamaları yaptım.
Attributes değerini 1'den 2'ye getirdim.
Sonra da işlemci güç yönetimi prizdeyken 0 MHz idi, onu 3500 MHz değerine çektim.

Hocam, burada frekansıyla oynamışsınız. Turbo Boost'u kapatmamışsınız. Turbo Boost'u kapatmak için Denetim Masası'ndan aynı menüden işlemci performans arttırma modundaki prize takılı seçeneğini devre dışı olarak işaretlemeniz gerek. Sizin yaptığınız işlem işlemciyi temel hızda değil sizin istediğiniz frekansta çalıştırır. Eğer memnunsanız ve herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa garanti bozma gibi sorun olmaz. Kullandığınız rehberi buraya da atarsanız memnun olurum. Eğer yardımcı olduysam çözüldü olarak işaretlerseniz de sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci performans arttırma seçeneği yok bende. Güç seçeneği de yalnızca Dengeli seçili. Ama sorunum çözüldü.
Rehber:

Dosya Ekleri

• IMG_3574.jpeg
    IMG_3574.jpeg
    223,7 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı