Htc Desire 616 ROM

Asya Ay

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, bu modele uygun bir ROM hakkında bilgisi olan varsa yardımını rica ediyorum, ne kadar arasam da hiçbiryerde bulamadım. Telefonun güncel sürümü 4.2.2 olduğundan birçok uygulama da sorun çıkarıyor.

Cihaz Modeli : Htc Desire 616

Bu konuyu gördüm fakat alt kısma bakarsanız üç adet olumlu yorumun bulunduğu bir resim konulmuş. Aynı resim bu kişinin diğer konularında da bulunuyor. Pek güvenilir gelmiyor açıkcası.

Yorumların yalan olduğunu bende fark etmiştim :) Ama ROM gerçek gibi gözüküyor. Ayrıca cihazı birçok forumda arattım, hiçbir şey çıkmadı. Nasıl bir telefon bu :)

Yorumların yalan olduğunu bende fark etmiştim :) Ama ROM gerçek gibi gözüküyor. Ayrıca cihazı birçok forumda arattım, hiçbir şey çıkmadı. Nasıl bir telefon bu :)
Sormayın, bende her tarafta arattım lakin hiçbir sonuç çıkmadı. ROM'u deneyen birisini görsem direk indireceğim de işte malesef referans yok.

HTC Desire 616 Forum on XDA Developers
Buradan romlara bakabilirsin. Ancak şunu belirteyim neyi indirirsen indir. 4.2.2'den yukarı çıkamazsın sadece görsel yapı ve market SDK'ları değişecek. Bu arada MTK droid tools ile telefon bilgisini paylaşırsan özel romlar bulunabilir.

@Murat5038 MiUi ve Lewa gibi birkaç ROM buldum lakin hiçbirinin altında Android sürümü yazmıyor. Aslına bakarsanız istediğim tek şey Google Play'deki minimum 4.4.2 sürümünü destekleyen uygulamaların yüklenebilmesi.

4.4.4 ROM'u yazan bir ROM bulmuştum ama 4.2.2 ROM'un build.prop dosyasını 4.4.4 yaparak kandırıyor insanları :/

Asya dediğim gibi hiçbir rom gerçek sürümün üstüne çıkmıyor. Dediğin google play olayını kendi market dosyası var onu yükleyip oradan indirebiliyorsun yani özelleştirilmiş marketleri oluyor gerçek store'dan indirmeye kalktığında zaten eski sürümü görüyor ve yüklemiyor. İstediğim programla bir resim koyarsan iyi olur.

Asya dediğim gibi hiçbir rom gerçek sürümün üstüne çıkmıyor. Dediğin google play olayını kendi market dosyası var onu yükleyip oradan indirebiliyorsun yani özelleştirilmiş marketleri oluyor gerçek store'dan indirmeye kalktığında zaten eski sürümü görüyor ve yüklemiyor. İstediğim programla bir resim koyarsan iyi olur.
Anladım, bu programda APK yoluyla mı indiriliyor acaba ? GP'de bulamadım. Ayrıca bahsettiğiniz market dosyasını nereden bulabilirim ? İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı