Hyper 212 Evo Sıcaklık Değeri

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Hepimiz biliyorsunuz ki AMD Stock fanları işlevsiz ve çok gürültülü. Ben bir sistem topladım ve bu fan gürültüsünden şikayetçi olduğum için kendime yeni bir soğutucu yani Hyper 212 Evo aldım.

Fakat sizlere birkaç sorum olacak, kafamı karıştırıyor çünkü.

Boştaki değerler bu sıcak havalarda 20 derece falan gayet normal. Hatta bi ara havalar soğukken 13-15 derece arasına kadar düşüyor.

Hitman oyununda Bios'a girip sıcaklık değerine baktığım zaman 45-50 dereceye kadar çıktığını görüyorum. Bu değer normal midir ? Macunu falan daha 1-2 haftalık. Fan da ekran kartının arkasına bakıyor. Ekran kartım 650ti boost. Biliyorsunuz çift fanlı. Fan tarafına değil de arka tarafına üflüyor fan. Fırsatım olursa resmini de atarım kasanın.

Bu değerler normal mi sadece bunu öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler.

Ek olarak kasada titreme meydana geliyor. Fan kasaya ucu ucuna sığdı. O üzerindeki ufak küçük şeyler kasanın kapağına değdiği için mi ses çıkarıyor? Biraz bastırdığım zaman kapağa ses kesiliyor. Kapağı çıkarmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
45-50 derece gayet iyi sıcaklık seviyeleri. Kapağı takarken zorlanmıyor iseniz çıkarmanıza gerek yok. Eğer zorlanıyorsanız kasa kapağını biraz dışarı doğru yamultarak sorunu çözebilirsiniz.

45-50 derece gayet iyi sıcaklık seviyeleri. Kapağı takarken zorlanmıyor iseniz çıkarmanıza gerek yok. Eğer zorlanıyorsanız kasa kapağını biraz dışarı doğru yamultarak sorunu çözebilirsiniz.

Kapağı kaparken zorlamıyor ama sanırım ucu değdikçe titriyor. Bu titreme PSU dan da geliyor olabilir tam bilmiyorum. Sıcaklık değeri normalse sıkıntı yok :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı