HyperX Cloud II vs SteelSeries Arctis 3 vs Arctis Nova 1

ANGUSS

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar başlamadan söyleyeyim ben biraz kıt akıllıyım çok ayrıntıya girince anlamıyoruz öz bir şekilde anlatırsanız sevinirim. Ayrıntı olunca kafam karışıyor.
Arkadaşlar bu üçü arasında kaldım. HyperX seçmemin sebebi profesyonel oyuncular genelde onu kullanıyor ve forumda çok öneriyorlar sebebi bu. Arctis 3 seçmemin nedeni hem çok şık bir tasarımı var videolarda da güzel olduğu söyleniyor. Nova 1 de ise yeni seri olduğu için daha yeni çıktı belki daha iyidir diye. Yardımcı olur musunuz?

Başlıktaki ilk iki modelide kullandım ses açısından bariz bir farkları yok. 7.1 çevresel ses olayına gelirsekte hepsi sanal olduğundan onda da bir fark göremedim. Bu arada Cloud 2 gerçekten kafamda hiç hissetmedim o derece rahat bir model, (ses konusundan çok hassasiyeti olan biri değilim düz kullanıcıyım :D)

Cloud 2 de basslar iyi, Arctis de tiz iyi geldi bana. Kendi kullanıcı deneyimlerim başka arkadaşlar illaki başka kıyaslamalarda yapacaktır.

Başlıktaki ilk iki modelide kullandım ses açısından bariz bir farkları yok. 7.1 çevresel ses olayına gelirsekte hepsi sanal olduğundan onda da bir fark göremedim. Bu arada Cloud 2 gerçekten kafamda hiç hissetmedim o derece rahat bir model, (ses konusundan çok hassasiyeti olan biri değilim düz kullanıcıyım :D)

Cloud 2 de basslar iyi, Arctis de tiz iyi geldi bana. Kendi kullanıcı deneyimlerim başka arkadaşlar illaki başka kıyaslamalarda yapacaktır.

Hocam bende 50TL'lik otobüs kulaklığına benzer kulaklık var o yüzden çok takmıyorum ses kalitesini çünkü hangi kulaklığa geçsem öncekinden daha iyidir :D. Ben sırf güzel göründüğü için Arctis 3 düşünmüştüm sizce alınır mı? HyperX çok kaba gibi gözüküyor. Kulağı falan çok sıkıyor mu ya da saatlerde oyun veya video izlerken baş ağrıtıyor mu? Aynı soru Arctis 3 için de geçerli.

Şu an clound 2 kullanıyorum bassını sevdiğim için bir üstte yazdığım gibi kafamda hiç hissetmiyorum sadece şöyle bir durum var Cloud 2'nin dış kaplaması 2 sene sonra soyulmaya başlıyor (rubber coat kaplaması var haliyle bu zamanla sakız gibi yapış yapış oluyor)

Artics de iyidir dışarıda da kullanırım falan diyorsan çok sırıtmaz oda rahattır. Tizlerini beğenmiştim. Dış yüzeyide güzel. Gönlünden geçeni al dostum çok da detaya girmene gerek yok 50TL'lik kulaktan bunlara geçeceksen :D

Şu an clound 2 kullanıyorum bassını sevdiğim için bir üstte yazdığım gibi kafamda hiç hissetmiyorum sadece şöyle bir durum var Cloud 2'nin dış kaplaması 2 sene sonra soyulmaya başlıyor (rubber coat kaplaması var haliyle bu zamanla sakız gibi yapış yapış oluyor)

Artics de iyidir dışarıda da kullanırım falan diyorsan çok sırıtmaz oda rahattır. Tizlerini beğenmiştim. Dış yüzeyide güzel. Gönlünden geçeni al dostum çok da detaya girmene gerek yok 50TL'lik kulaktan bunlara geçeceksen :D

Hocam peki Arctis 3'ü bırakmanızın sebebi nedir?

Yeni seri varken sakın eski kulaklıkları almayın şuan nova 7 kullanıyorum gerçekten ses kalitesi olarak yeni bi çağ açmışlar oyunlar için

Yeni seri varken sakın eski kulaklıkları almayın şuan nova 7 kullanıyorum gerçekten ses kalitesi olarak yeni bi çağ açmışlar oyunlar için
Hocam peki kulaklığın sağ ve sol kapağındaki tasarım kötü duruyor mu? Kapağın üstüne bir kapak daha eklemiş gibiler çünkü o yüzden almak istememiştim. Tasarım yüzünden yani.

Hocam iki model karşılaştırmasında Arctis 3 eli alıyor. O yüzden Arctis 3 düşündüm ama Nova 1 de yeni çıkmış daha iyidir diye düşünüyorum. Herhalde alırken gözümü kapatıp rastgele birini seçip sipariş edeceğim :D

Hocam seçtim kulaklığı. SteelSeries Prime alacağım. 1900TL şu an. Biraz oara biriktirip biraz da annemden alacağım para. Özellikleri Arctis Pro ile aynıymış sitede öyle yazıyor SteelSeries'in

Son düzenleme:

Geri
Yukarı