i3 12100F için soğutucu önerisi

Ellie121

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
gpu: inno3dtwin2x 3060ti
cpu: i3 12100f
anakart: biostar h610mh
ram: 3200mhz 2x8 ballistix
monitör: msi optix g272
kulaklık: razer blackshark v2x
klavye: rampage x titan
mouse: razer deathadder essential
Anakart
Biostar h610mh
Öncelikle merhaba, burada yeniyim hatalarım için kusura bakmayın. İşlemci RDR2'de 75 82 derece arası takılıyor ve bu pek hoşuma gitmedi o yüzden soğutucu almam lazım 2. el Tower bakacağım sanırım biraz piyasayu ve forumları gezdim sanırsam Snowman Tower soğutucular iyiymiş. Tavsiyeleriniz var mı? 300TL civarı biraz aşabilirim ama zaman gerekir. Konu hatalı olabilir yeniyim kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, burada yeniyim hatalarım için kusura bakmayın. İşlemci RDR2'de 75 82 derece arası takılıyor ve bu pek hoşuma gitmedi o yüzden soğutucu almam lazım 2. el Tower bakacağım sanırım biraz piyasayu ve forumları gezdim sanırsam Snowman Tower soğutucular iyiymiş. Tavsiyeleriniz var mı? 300TL civarı biraz aşabilirim ama zaman gerekir. Konu hatalı olabilir yeniyim kusura bakmayın.
Hocam sıcaklık değerleri bana fazla gibi geldi kasanız nedir?

Ayrıca sıcaklıklar banada fazla kasa modeli nedir?

Kasa GameGaraj'ın mesh diye bir kasası sanırım içinde INNO3D 3060 Ti var onun soldaki fanı direk işlemci fanının yanına doğru üflüyor ve kasadaki hava sürkülasyonu o sıcak havayı işlemci fanına doğru götürüyor diye tahmin ediyorum sıcaklığın sebebini. Bir de soğutmak için tavsiyeniz var mı?

Kasa GameGaraj'ın mesh diye bir kasası sanırım içinde INNO3D 3060 Ti var onun soldaki fanı direk işlemci fanının yanına doğru üflüyor ve kasadaki hava sürkülasyonu o sıcak havayı işlemci fanına doğru götürüyor diye tahmin ediyorum sıcaklığın sebebini. Bir de soğutmak için tavsiyeniz var mı?

Düzeltme sağdaki fanı **

1671137022357.png

Umarım fotoğraf yardımcı olur

Düzeltme sağdaki fanı **

Eki Görüntüle 1603755
Umarım fotoğraf yardımcı olur.

Hocam arkadaki egzoz fanı havayı kasa dışına öndeki üç fan ise kasanın içine doğru üflemeli eğer yukarıda fan var ise onlarda kasanın dışına doğru üflemeli.

Hocam arkadaki egzoz fanı havayı kasa dışına öndeki üç fan ise kasanın içine doğru üflemeli eğer yukarıda fan var ise onlarda kasanın dışına doğru üflemeli.

Biraz da olsa soğutmayı başardım sanırsam önceki termal macun değişmemden sonra fanı takarken hatalı takmışım sanırsam hafif kıpırdıyoru ayağı bir de bloğu temizledim bve artık uzun süre RDR2'den sonra bile 78i sadece anlık gördü 75 74 civarı takılıyor yine şahane değil ama stok fan için ideal değerlerdeyim artık yine de soğutmak için öneriniz var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı