i3 12100F için soğutucu önerisi

anonymokey

Decapat
i3 12100F için soğutucuya gerek olmadığını biliyorum fakat sessizlik bakımından stock soğutucudan aşırı rahatsız oluyorum.

Bu yüzden yük altına bile sokmuyorum.

Sessizlik ve performans olarak öneri verebilecek var mı?

Anakart: H610M H

Noctua NH D15 alırsanız ömürlük kullanırsınız. Bundan sonraki işlemcilerinizde de iş görür.

Sıvı soğutma olarak da Arctic Liquid Freezer II yorumları çok iyi. Tercih edebilirsiniz.

Noctua nh D15 alırsanız ömürlük kullanırsınız. Bundan sonraki işlemcilerinizde de iş görür.

Sıvı soğutma olarak da Arctic Liquid Freezer II yorumları çok iyi. Tercih edebilirsiniz.

Öneri için teşekkürler fakat çok absürt olmadı mı?

Yaklaşık 2000 lira değerindeki işlemciye 2600 liradan başlayan sıvı soğutucu önerisi absürt oldu sanki.

Noctua NH D15 alırsanız ömürlük kullanırsınız. Bundan sonraki işlemcilerinizde de iş görür.

Hocam NH-D15 çok kaliteli bir kule tipi soğutucudur dediğiniz gibi sonraki işlemcilerde de kullanılabilir ama i3 12100f işlemcisinin gerçekten de o kadar premium ve güçlü bir soğutucuya ihtiyacı yok. Hele sıvı soğutma çok abartı olmuş. i5 13600K sistemler falan AK620 ve Arctic Liquid Freezer kullanıyor. Bence ID-COOLING 214 ya da 224-XT tercih edilebilir.

Hocam NH-D15 çok kaliteli bir kule tipi soğutucudur dediğiniz gibi sonraki işlemcilerde de kullanılabilir ama i3 12100F işlemcisinin gerçekten de o kadar Premium ve güçlü bir soğutucuya ihtiyacı yok. Hele sıvı soğutma çok abartı olmuş. i5 13600K sistemler falan AK620 ve Arctic Liquid Freezer kullanıyor. Bence ID-Cooling 214 ya da 224-XT tercih edilebilir.

Sessizlik bakımından psikopat birisiyim. Bu ürün sessiz midir?

Sessizlik bakımından psikopat birisiyim. Bu ürün sessiz midir?
Başka forumlarda incelemeleri var sessiz bir fan olduğu belirtilmiş. Ben de yakında sistem toplayacağım SE-224-XT modelini almayı düşünüyorum Ryzen 5 5600 işlemci için. Fiyatı için kaliteli bir soğutucu. 400₺ tasarruf edip SE-214-XT de alınabilir neredeyse aynı soğutucular.

Öneri için teşekkürler fakat çok absürt olmadı mı?

Yaklaşık 2000 lira değerindeki işlemciye 2600 liradan başlayan sıvı soğutucu önerisi absürt oldu sanki.
Kullanıp denemediğim ucuz ürünlerden emin olamam, sessizliğini bilemem o yüzden tavsiye de edemem.
Bu tavsiye ettiğim ürünler herkesçe kabul edilmiş kaliteli ürünler o yüzden tavsiye edebiliyorum.
Sessizlik ve kalite birlikte olunca maalesef ucuz olmuyor.

Yukarıda yazdığım gibi, sistemi değiştirseniz de sonraki sistemlerinizde kullanabilirsiniz.
Monitör ve PSU için de geçerli bu dediğim. Almışken yüksek watt değerli, iyi bir PSU ve monitör alırsanız sonraki sistemlerle birlikte kullanmaya devam edilir.
Hele ki monitör çok sık değiştirilen bir ürün değil o yüzden alırken iyisini almak lazım.

Geri
Yukarı