i3 12100F sistemde Valorant 300 FPS veremiyor

Ayrıca 300 FPS almanız ancak 300Hz'lik bir monitörünüz olduğunda bir anlamı var. Eğer 60 veya 120Hz falan kullanıyorsanız bir anlamı yok.
Rekabetçi oyunlarda FPS değeriniz ne kadar yüksek ise Input Lag denilen giriş gecikmesi değeri düşecektir. Giriş gecikmesi değeriniz ne kadar fazla ise o kadar dezavantajlı, ne kadar az ise o kadar avantajlı olursunuz bu tür oyunlarda. (CS2, Valorant vs.)

Bu yüzden rekabetçi oyunlarda FPS'in sabitlenmesi önerilmez, tavsiye edilmez. İster ekranınız 60 Hz, ister 540 Hz olsun eğer FPS'i alabildiğinizden daha düşük bir değere sabitlerseniz siz kaybedersiniz.

Rekabetçi oyunlarda FPS değeriniz ne kadar yüksek ise Input Lag denilen giriş gecikmesi değeri düşecektir. Giriş gecikmesi değeriniz ne kadar fazla ise o kadar dezavantajlı, ne kadar az ise o kadar avantajlı olursunuz bu tür oyunlarda. (CS2, Valorant vs.)

Bu yüzden rekabetçi oyunlarda FPS'in sabitlenmesi önerilmez, tavsiye edilmez. İster ekranınız 60 Hz, ister 540 Hz olsun eğer FPS'i alabildiğinizden daha düşük bir değere sabitlerseniz siz kaybedersiniz.

Hocam peki sınırlamanın bir zararı oluyor mu işlemciye ya da GPU'ya

Arkadaşlar i3 12100F işlemcim, RX6600 ekran kartım, 16 GB RAM var ve Valorant oynarken fotoğrafta gördüğünüz gibi sürekli FPS dalgalanmaları oluyor. Eskiden 300'den aşağıya düşmeyen FPS şu anda 300 görmüyor bile. Neredeyse tüm bakımlarını kendim yapıyorum. Termal macun vs hepsi yapıldı ve temizlendi. Sürücülerim dahil her şeyim güncel. DDU ile kaldırmayı denedim ama yine de aynı sonucu alıyorum. Acaba nerede hata yapamıyorum? Yardımlarınızı bekliyorum.

Valorant'ta FPS drop yiyor musunuz? Bende de i312100F var drop yiyorum hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

300 FPS almanıza şükredin. 2 yıl önce bile olsa bu sistem ortalama 200 FPS verir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2 yıl önce çekilmiş video.

Intel işlemcilerde bir sıkıntı var globalde haber oldu hatta ,performans düşüşü oldu yakın zamanda güncellemeyle düzeltirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı