Çözüldü i3 13100F 4060 sistemde CPU ve DRAM ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DramatycEnygma

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 ( NZXT Kraken X53 Liquid )
Vengeance 2x 16gb 3200mhz cl16
A520M A Pro
James Donkey JD512 NVMe
Msi RTX 4060 Black Ventus 2x OC
Msi MAG A600DN
Nzxt H510 Flow
Arkadaşlar sistemi yeni topladım tüm fanlar dönüyor ama ekrana görünü gelmiyor. Ayrıca CPU ve DRAM ışığı yanıyor. 2 saniye CPU ışığı açık kalıyor sonra 1 saniye DRAM yanıyor bu döngüde. Display ve HDMI denedim görüntü gelmiyor.
13100F.
MSI Pro B660M-E DDR4
MSI Ventus 4060.
Corsair Vengeance LPX 16 + 16 3200MHz CL16.
PSU kasanın içinde gelen 600W BitFenix PSU.
Crucial M.2 var ayrıca.

Arkadaşlar sistemi yeni topladım tüm fanlar dönüyor ama ekrana görünü gelmiyor. Ayrıca CPU ve DRAM ışığı yanıyor. 2 saniye CPU ışığı açık kalıyor sonra 1 saniye DRAM yanıyor bu döngüde. Display ve HDMI denedim görüntü gelmiyor.
13100F.
MSI Pro B660M-E DDR4.
MSI Ventus 4060.
Corsair Vengeance LPX 16 + 16 3200MHz CL16.
PSU kasanın içinde gelen 600W BitFenix PSU.
Crucial M.2 var ayrıca.

RAM'lerin birisini çıkar açmayı öyle dene onun dışında kablolamasını falan kendin yaptıysan 24 pin kablosunu CPU pin kablolarını kontrol et tam oturmama halinde görüntü gelmiyor.

RAM'lerin birisini çıkar açmayı öyle dene onun dışında kablolamasını falan kendin yaptıysan 24 pin kablosunu CPU pin kablolarını kontrol et tam oturmama halinde görüntü gelmiyor.
Hocam tek belleği çıkardım dram ışığı söndü. Cpu aralıksız yanıyor artık.

Hocam tek belleği çıkardım DRAM ışığı söndü. CPU aralıksız yanıyor artık.

Öbür belleğide çıkart çıkarttıktan sonra ilk çıkarttığın kısma tak kabloları kontrol et tam oturmamışsa çıt sesi duymamışsan çalışmayabilir kasanın arka kapağını aç güç kaynağındaki CPU kablosunu doğru yere CPU kısmına taktığındanda emin ol 24 pin kablosunuda 1 mm 2mm oynak takmış olabilirsin bende öyle olmuştu sonra düzgün oturtunca görüntü geldi.

Öbür belleğide çıkart çıkarttıktan sonra ilk çıkarttığın kısma tak kabloları kontrol et tam oturmamışsa çıt sesi duymamışsan çalışmayabilir kasanın arka kapağını aç güç kaynağındaki CPU kablosunu doğru yere CPU kısmına taktığındanda emin ol 24 pin kablosunuda 1 mm 2mm oynak takmış olabilirsin bende öyle olmuştu sonra düzgün oturtunca görüntü geldi.

Hocam kablolar doğru ancak anakartın kutusunda 12. nesil destekli yazıyor BIOS güncellemesi gerekiyor olabilir mi?

Hocam kablolar doğru ancak anakartın kutusunda 12. nesil destekli yazıyor BIOS güncellemesi gerekiyor olabilir mi?

Evet olabilir anakartın flashhback destekli ise BIOS güncellemesi yapılıyorsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu şekilde yapabilirsin.

Hocam desteklemiyor. Ben nereden bulacağım şimdi 12. nesil işlemci?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI servisine götürüp BIOS'u güncellemelerini istedim sorunsuz çalışıyor.

Geri
Yukarı