i3 540 ve Gigabyte GT 630 oyun testlerim

Merhaba. Bunlar da benim Gigabyte GT 630 oyun testlerim. Şimdilik Tomb Raider var, ama 3-4 saata BF3, Bioshock İnfinite, AC4 ve s. oyunların testleri de olacaktır.

Sistemim:
-i3 540
-Gigabyte GT 630
-Foxcon H55MXV
-2x2 gb Kingston ram
-500 gb S.Barracuda HDD
-280vv güç kaynağı.

0V6GPQC.jpg

1600x900 yüksek çözünürlük GT630 için. Eğer monitörün benimki gibi düşük çözünürlükte olsaydı (1280x1024) daha iyi sonuçlar alabilirdin.

Merak ettim bu da benim sonucum. Yalnız bu ilk bölüm hani Lara'nın yakalanıp direkte sallanan başlangıç kısmından, ilk kamp ateşine oturduğu yere kadar.

Tomb Raider.jpg

Bu da oyun içi grafik ayarları

Lara 1.jpg
Lara 2.jpg

Son düzenleme:
@Silinen üye 1 yıl falan idare edicem. Zaten karta 80 tl para verdim, bundan fazla performans beklemiyorum.

@Göksel Gündüz , monitör 900 p olduğu için, 1600x900 de test edeyim dedim. AC3de falan bile, 1440x900 oynadım sorun olmadı. Tomb Raider testini de oyunun ortalarında bol aksiyonlu bir yerde yapmıştım :D

Yine fena değil, aksiyonlu bölümde oynadıysan iyi sonuç aslında. Sanırım ortalama 25FPS almış yani sınırda açabilmişsin görünüyor. Açıyor ya yeter yeni kart alana kadar.

Universiteye hazırlanıyorum, imkan var msi gtx 780+i7 2600k toplatmaya, ama babam yanaşmıyo şimdilik :D Böyle iyi, GTX 780im olsa okumaya hevesim kalmaz :D Mecbur 1 yıl dişimizi sıkacaz .

GTX 780 çok gelir buna GTX 760 alsan yeter. Yalnız sen babanın sözünü dinle çalış. Gerçi sen Azerbaycan'da yaşıyorsan orada sınav varmı bilmiyorum olsada bizimki kadar zor değildir herhalde. Gerçi bizimkilerde kolaylaştı artık yeni üniversiteler açılınca ama açılan üniversiteler o kadar iyi değil ortalamanın altında sayılır. Neyse sınavı kazandın mı alır büyük ihtimal. Şimdilik dediğin gibi sık dişini :)

Son düzenleme:
Teknoloji uçup gidiyo kardeşim. Ben universiteye girdiğimde 800 serisi çıkmış olur belki. Sınav var, hem de ne biçim... 5 dersden. 125 tane igrenç soru. İyi bir yer kazanmak istiyorum. Babam 780e razı olmasa bile, ondan 770 parası alıp, üstünü kendim çalışıp tamamlarım :D 780 benim okuma hevesim :D sayesinde motivasyon oluyorum :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı