i3 550 sistem RAM yükseltme

Engin16

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Bilgisayarımın ekran kartının nasıl olduğunu bilmiyorum ama eğer RAM'i arttırırsam bu özellikler iş görür mü sizce?

• İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 550 @3.20GHz 3.19GHz
  • RAM: 2 GB / 8 yapmayı düşünüyorum.
  • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 6230 1236 MB

Eğer anlayan varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
i3-550 her ne kadar eski bir işlemci olsa da halen iş görüyor. Ben yakın bir zamana kadar kullanıyordum. 2 GB RAM günümüzde oyun için çok yetersiz kalıyor. 4 GB yapmanız bence kesinlikle gerekli. HD 6230 ekran kartınızın yerine 110/120 TL civarına R7 240 alabilirseniz bütçenizi sarsmadan gözle görülür bir fark elde edersiniz. Bütçeye göre kalite+performans yükselebilir.

i3-550 her ne kadar eski bir işlemci olsa da halen iş görüyor. Ben yakın bir zamana kadar kullanıyordum. 2 GB RAM günümüzde oyun için çok yetersiz kalıyor. 4 GB yapmanız bence kesinlikle gerekli. HD 6230 ekran kartınızın yerine 110/120 TL civarına R7 240 alabilirseniz bütçenizi sarsmadan gözle görülür bir fark elde edersiniz. Bütçeye göre kalite+performans yükselebilir.
Cevabınız için teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı