i3 550 sisteme yükseltme

seska20

Kilopat
Daha fazla  
Anakart: H55M-UD2H
İşlemci: i3 550@ 320.GHz
Ekran kartı: GEFORCE 9800GT
RAM: 2 slot 2gbx2gb 4 gb ram var
Güç kaynağı: Frisby FOEM 500W

Arkadaşlar bu sistemim bu oyunlarda cok kasmaya başladı. Neleri değiştirsem biraz daha olsa iyi FPS alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını RX 560 ile değiş ama biraz darboğaz yapar. Ya da para biriktir 2000-2500 TL güncel bir bilgisayar al.

Ekran kartını RX 560 ile değiş ama biraz darboğaz yapar. Yada para biriktir 2000-2500 TL güncel bir bilgisayar al.
Lütfen biraz araştırma yapın.
İşlemci oldukça eski kaldırmaz RX 560'ı.
En iyisi GT 1030 350₺ civarı: Gigabyte GT 1030 2GB 64Bit GDDR5 Ekran Kartı GV-N1030OC-2GI Fiyatı
Ram olarak bunu al: Kingston FURY DIMM - 8 GB DDR-3 1,600 MHz - non-ECC
Böyle 2 sene daha oyunları rahat oynarsın.
Güç kaynağın ekran kartı için yeterli.

4 RAM slotlu anakarta sahipsin, bu iyi. 4 GB (2x2) RAM daha al. Aliexpress'den alman tavsiyemdir. Kesinlikle daha ucuz ve kaliteli oluyorlar. Ben oradan alıyorum sürekli. İşlemcini de upgrade etmeye gerek yok. Pahalı olur. GT 1030 önerimdir, güncel ve iyi performans verir o işlemciyle. Toplamı 410 Tl felan tutar.

Yanlış bilgilendirme!
4 RAM slotlu anakarta sahipsin, bu iyi. 4 GB (2x2) RAM daha al. Aliexpress'den alman tavsiyemdir. Kesinlikle daha ucuz ve kaliteli oluyorlar. Ben oradan alıyorum sürekli. İşlemcini de upgrade etmeye gerek yok. Pahalı olur. GT 1030 önerimdir, güncel ve iyi performans verir o işlemciyle. Toplamı 410 Tl felan tutar.
2 RAM slotlu anakart. Ezbere konuşmayın.

GT 1030 alsam sorun cıkarmaz değil mi? Verimli olur mu darboğaz sıkıntı çıkarır mı acaba? İleride onu da değiştireceğim önerebileceğiniz işlemci var mı peki?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı