i5 11400 sistem için 20.000 TL'ye kadar ekran kartı ve monitör önerisi

eflatun09

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Yaklaşık 8 ay kadar önce birkaç parça satın aldım bunlar;
Kasa; Corsair 4000X CX750F PSU iCUE RGB.
İşlemci; Intel Core i5 11400 2.6 GHz 6 çekirdek 12MB cache.
Anakart; MSI MAG B560 Tomahawk Wi-Fi 3200 MHz DDR4.
RAM; Corsair Vengeance RGB Pro SL 16 GB (2x8) 3200 MHz CL16.
SSD; Crucial P5 Plus 1TB gen4.0 M.2 SSD 6600/5000
Sorum şu şekilde, uzun zamandır araştırıyorum bütçeme göre; şu an monitör olarak düşündüğüm ürün; Monster Aryond A27 v1.2, ekran kartı olarak da; MSI RTX 3060 Ti 8 GB gddrx6 Gaming X Trio düşünüyorum( 3 fanlı olması şart çok güzel gözüküyor 😊). Oyun odaklı sizce uygun olur mu veya tavsiye edebileceğiniz önerebileceğiniz daha ucuza böyle bir ikili ne alabilirim?
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı NVIDIA şart mı hocam?

3070 tavsiye ettim ama VRAMinden biraz şüpheliyim bilen arkadaşlar aydınlatsın. Bir de hocam FPS oyunları için mi istiyorsunuz hikayeli oyun için mi?

NVIDIA şart değilse 6700XT önereceğim.

Son düzenleme:
FPS pek oynamayabilirim, hikayeli oyunları tercih ederim. Evet tercihim NVIDIA

O kadar güzel markalar varken neden Monster monitor alasınız. Uzak durun o markadan.
Çevremde arkadaşlarım hep Monster aldı hepsi de gayet memnun freesync/gsync 27 inç curved - pivot bu gibi özelliklere 6bin fiyat çok uygun geldi bana da o yüzden tercih ettim. Aradığım özellikleri tam karşılıyor

10 bine ikinci elden 2-3 aylık 6800 veya duruma göre 6800xt de çekebilirsin. Hatta 8-9 bine de bulabilirsiniz. Sıfır olaraktan 32 inç qhd gigabyte monitör var gigabytein onu alın geçin.

10 bine ikinci elden 2-3 aylık 6800 veya duruma göre 6800xt de çekebilirsin. Hatta 8-9 bine de bulabilirsiniz. Sıfır olaraktan 32 inç qhd gigabyte monitör var gigabytein onu alın geçin.
İkinci elde fiyatlar güzel fakat ikinci ele hiç güvenemiyorum 32 inç güzel ama biraz fazla büyük benim ekrana olan mesafeme göre çok abartı kalıyor aslında almışken 2k çözünürlükte almak daha iyi tabiki ama 2k olmasa da olur benim için curved alıştım ofiste kullanırken o yüzden evdeki sisteme de öyle bir şey bakıyorum

İkinci elde fiyatlar güzel fakat ikinci ele hiç güvenemiyorum 32 inç güzel ama biraz fazla büyük benim ekrana olan mesafeme göre çok abartı kalıyor aslında almışken 2k çözünürlükte almak daha iyi tabiki ama 2k olmasa da olur benim için curved alıştım ofiste kullanırken o yüzden evdeki sisteme de öyle bir şey bakıyorum
Hikayeli oyun diyorsunuz şahsi görüşüm qhd almanız daha iyi olur sizin için. Büyük olması da hikayeli oyunlar için çok daha iyi olur.

Hikayeli oyun diyorsunuz şahsi görüşüm qhd almanız daha iyi olur sizin için. Büyük olması da hikayeli oyunlar için çok daha iyi olur.
Aslında 27 inç de bile 2k öneriliyor bu tavsiyenize göre monitör kısmını tekrar gözden geçireyim belki dediğiniz gibi ekran kartından biraz kısabilirim veya ilerleyen zamanlarda ekran kartına yönelebilirim teşekkürler

Aslında 27 inç de bile 2k öneriliyor bu tavsiyenize göre monitör kısmını tekrar gözden geçireyim belki dediğiniz gibi ekran kartından biraz kısabilirim veya ilerleyen zamanlarda ekran kartına yönelebilirim teşekkürler
Ekran kartı öyle çok değiştirilmez, pahalı alet. Alınca en iyisini almaya bakın.

Geri
Yukarı