i5 11400 sistem için 20.000 TL'ye kadar ekran kartı ve monitör önerisi

Peki ekran kartı için sana Max 15k limit desem bu sisteme sen olsan alacak olduğun NVIDIA ekran kartı ne olurdu?

Kesinlikle garantili 2. el 3090 olurdu.

4070 Ti'ler 20000 TL'den başlıyor.

3090, çoğu oyun testinde 4070 Ti ile başabaş olup fazla VRAM'i vardır ama DLSS 3 yoktur. Bu kartın sıfırını şerefsizler 35000'den satıyorlar. Yani sıfır alanın aklından şüphe ederim.

Kesinlikle garantili 2. el 3090 olurdu.

4070 Ti'ler 20000 TL'den başlıyor.

3090, çoğu oyun testinde 4070 Ti ile başabaş olup fazla VRAM'i vardır ama DLSS 3 yoktur. Bu kartın sıfırını şerefsizler 35000'den satıyorlar. Yani sıfır alanın aklından şüphe ederim.
Şu an bulabildiklerim bunlar civardan sence hangisi için pazarlığa gideyim bunlardan

İlk ikisi yurtdışından, yani burada garantisi yok.
3. güzel gözüküyor, adam kendi kartını satıyor, garanti de devam ediyor ama kargolamam diyor.
Ben 3. diyorum.

Sıfır istiyorsanız buna bakın ama 2. el 3090 daha mantıklı.

Peki şimdi aklımda iki seçenek var ekran kartından yana görüş ve fikirleriniz için teşekkür ederim 2.el msi 3090 gaming alıcam veya gene benzeri olan sıfır msi gaming 3060 ti gddr6x alıcam diyelim hangisine hangi monitörü tavsiye edersiniz. En çok aradığım özellik monitörde pivot ve g sync uyumu ayrıca panel olarak ıps veya va (curved olursa daha bi güzel tabikide)

Peki şimdi aklımda iki seçenek var ekran kartından yana görüş ve fikirleriniz için teşekkür ederim 2.el MSI 3090 Gaming alacağım veya gene benzeri olan sıfır MSI Gaming 3060 Ti GDDR6X alacağım diyelim hangisine hangi monitörü tavsiye edersiniz. En çok aradığım özellik monitörde pivot ve G-SYNC uyumu ayrıca panel olarak IPS veya VA (Curved olursa daha bir güzel tabii ki de)

Bu fiyata sıfır üstüne Gaming Trio gibi kazık bir model almayın sıfır alacaksanız 6800XT ikinci el alacaksınız 3090 bakın. IPS panel Curved olmuyor VA oluyor monitör olarak buna bakın.

Bu fiyata sıfır üstüne Gaming Trio gibi kazık bir model almayın sıfır alacaksanız 6800XT ikinci el alacaksınız 3090 bakın. IPS panel Curved olmuyor VA oluyor monitör olarak buna bakın.
bu biraz daha ucuz bu olur mu g sync felan çalışıyor mu adaptive sync olunca pek anlamam ama

https://www.akakce.com/monitor/en-u...-freesync-ips-oyuncu-u-fiyati,1192162576.html

İlki düz 32 inç 2k IPS. İkincisi aynı monitörün 2k va ve curved olan modeli. Ben aldım düz IPS olanı maalesef 2tane ölü piksel çıktı iade ettim çıkmasa çok güzel monitördü.
Geriye kalan paranızla sıfır 6800 veya 6800xt çekmeniz mantıklı olur sadece kampanya bekleyin. 11.000 TL'ye incehesap cuma indirimde RX 6800 sattı mesela. Zaten 6800xt ve üstü yanlış bilmiyorsam senin işlemciye darboğaz yapar yani gerek yok. Çünkü bende de var aynı işlemci bende ekran kartı bakıyorum.

Gigabyte M32Q 31.5" 1 ms QHD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İlki düz 32 inç 2k IPS. İkincisi aynı monitörün 2k va ve curved olan modeli. Ben aldım düz IPS olanı maalesef 2tane ölü piksel çıktı iade ettim çıkmasa çok güzel monitördü.
Geriye kalan paranızla sıfır 6800 veya 6800xt çekmeniz mantıklı olur sadece kampanya bekleyin. 11.000 TL'ye incehesap cuma indirimde RX 6800 sattı mesela. Zaten 6800xt ve üstü yanlış bilmiyorsam senin işlemciye darboğaz yapar yani gerek yok. Çünkü bende de var aynı işlemci bende ekran kartı bakıyorum.
monitör çok güzelmiş ama 27 üstü bana büyük geliyor ya LoL felan da oynuyorum o zaman sıkıntı olur gibi. Ekran kartı konusunda 3090 da darboğaz yapar mı o zaman çünkü amd almayı pek düşünmüyordum ama belki vatanda 6750 xt var burda 14 civarı belki o olabilir ama gene de amd ye hiç ısınamıyorum ya belki bakarsın 4070 ti taksitle alabilirim ilerde 4060 da çıkacak diyorlar belki oda olur şu an çok kararsız kaldım her an vazgeçebilirim her şeyden gidip eski kasa şahin alıp yanlarız be :D

Geri
Yukarı