i5-12400F RTX 3070 sistem performansı olması gerekenden kötü

İbrahim bayrak

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yaklaşık 4 ay önce aldım fakat sistemim iyi olmasına rağmen iyi FPS vermiyor, neden? Sistemin budur biri yardım etsin.

IMG_20231014_134147.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yaklaşık 4 ay önce aldım fakat sistemim iyi olmasına rağmen iyi FPS vermiyor, neden? Sistemin budur biri yardım etsin.

Eki Görüntüle 2078068
Hocam 1x16 gb ram almışsınız, 2x8 gb ram dual kit almalısınız. Onun dışında kasada bulunan psu ne olur ne olmaz bilmemiyorum. Bende vatandan aldım sistemi 12400f ve rx6700 ile, gskill 2x8 gb dual kit ram aldım. Kasada rampage power boost ve xigmatek vardı en güvenli olup iyiside xigmatek olduğu için onu aldım. Sadede gelelim, 2x8gb ram alın takın. 1x16 yı değiştirebilirseniz öyle yapın.

Hangi oyunda kaç FPS alıyorsun? Oyun içi değerlere bakıyor musun?
Ya rdr 2 de 80 fln GTA 5 de aynı cyberpunk da 60 fln veriyor çok düşük degilmi ya

Hocam 1x16 GB RAM almışsınız, 2x8 GB RAM Dual kit almalısınız. Onun dışında kasada bulunan PSU ne olur ne olmaz bilmemiyorum. Bende vatandan aldım sistemi 12400F ve RX6700 ile, G.Skill 2x8 GB Dual kit RAM aldım. Kasada Rampage Power Boost ve Xigmatek vardı en güvenli olup iyiside Xigmatek olduğu için onu aldım. Sadede gelelim, 2x8GB RAM alın takın. 1x16'yı değiştirebilirseniz öyle yapın.

Ben en başta aynı modelden W tane daha RAM'e almak istiyordumda 32 GB RAM fazla olur diye almadım 2 tane olunca 1 tane RAM arasında ne fark oluyor ki.

Ya rdr 2 de 80 fln GTA 5 de aynı cyberpunk da 60 fln veriyor çok düşük degilmi ya
Hocam bende rx6700 var, 3070 ile 5-10 fps fark var aralarında hangi ayarlarda o kadar alıyorsunuz? Ben gta5 de herşey max da ortalama 78, sağlıklı şekilde 57 fps alıyorum. Rdr2 de de herşey max da 58-64 fps. Bunlar açıkken arkada discord, yt ve google de açık.

Ben en başta aynı modelden W tane daha RAM'e almak istiyordumda 32 GB RAM fazla olur diye almadım 2 tane olunca 1 tane RAM arasında ne fark oluyor ki.
Hocam keşke alsaydınız çok fark olur 32 çok ayrı. Ayrıca fark olur hocam. Dual Channel diye bir teknoloji var anakartlarda çift kanal ram takınca daha çok performans alıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı