i5-12400F RTX 3070 sistem performansı olması gerekenden kötü

İbrahim bayrak

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yaklaşık 4 ay önce aldım fakat sistemim iyi olmasına rağmen iyi FPS vermiyor, neden? Sistemin budur biri yardım etsin.

IMG_20231014_134147.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende RX6700 var, 3070 ile 5-10 FPS fark var aralarında hangi ayarlarda o kadar alıyorsunuz? Ben GTA 5 de her şey Max da ortalama 78, sağlıklı şekilde 57 FPS alıyorum. RDR2 de de her şey Max da 58-64 FPS. Bunlar açıkken arkada Discord, YT ve Google de açık.

Hocam keşke alsaydınız çok fark olur 32 çok ayrı. Ayrıca fark olur hocam. Dual channel diye bir teknoloji var anakartlarda çift kanal RAM takınca daha çok performans alıyorsunuz.

Alabilirim şu anda anakart veya işlemci desteklemez diye korkuyorum.

İlginç.

Grafikleriniz Full mü? Her şey Full'de en az %96-%97 GPU kullanımı olmalı. Normalde %98-%99-%100 en olması gereken. En verimli şekil.

Grafikleri çoğu oyunda fullemem orta ayarlarda oynuyorum hep oyunlarda hiçbir turlu kasma veya takılma olmuyor ama FPS düşük o aklıma takılıyor.

Hocam destekler, sizde 2 ram slotu var. 32 alacaksanız 2x16gb ram alın.

Grafikleri çoğu oyunda fullemem orta ayarlarda oynuyorum hep oyunlarda hiçbir turlu kasma veya takılma olmuyor ama FPS düşük o aklıma takılıyor.
RAM'den dir.

Hocam iyi akşamlar gece rahatsız ettim kusura bakmayın 16bg RAM aldım 32 oldu gerçektende FPS bayağı farkı ediyor çok fazla FPS artışı oldu gerçekten çok sağ olun.
Ne kusuru canım. E tabi bi tek 16 var yada 8 var, 8 i 16 yapsan çok iyi, tek 16 tı çift 8 yapsan daha iyi, 16 ya da 16 ekleyince süper olur. Hayırlı uğurlu olsun hocam, güle güle kullanın tekrardan.

Geri
Yukarı