i5-12400F yükte 95 dereceyi görüyor

Cacaestro

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, geçen hafta işlemcisi i5-12400F, anakartı da ASUS Prime B660M-K D4 olan hazır bir sistem aldım fakat işlemci hell let loose, Total War Warhammer 3 gibi oyunlarda 95-100 dereceleri görüyor ve işlemci yükü %100 oluyor. Bu durum beni ürküttü herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Arkadaşlar merhaba, geçen hafta işlemcisi i5-12400F, anakartı da ASUS Prime B660M-K D4 olan hazır bir sistem aldım fakat işlemci hell let loose, Total War Warhammer 3 gibi oyunlarda 95-100 dereceleri görüyor ve işlemci yükü %100 oluyor. Bu durum beni ürküttü herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Kule tipi soğutucu alabilirsin. Yeni soğutucu gelene kadar BIOS'tan Intel Turbo Boost kapat ve işlemci kullanımını yüksekten normale al.

-Termal macun kaliteli mi
- Fanı düzgün taktınızınmı işlemciye tam temas sağlıyor mu?
İşlemci monte edilmiş halde geldi ve stok soğutucuda termal macun var sanırım.
Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?
Evet.
Kule tipi soğutucu alabilirsin. Yeni soğutucu gelene kadar BIOS'tan Intel Turbo Boost kapat ve işlemci kullanımını yüksekten normale al.
Soğutucu öneriniz var mı?
Soğutucu montajı doğru mu? Onu kontrol edelim. Termal macun olarak ne kullandınız?
Montajı henüz kontrol etmedim birazdan edeceğim. Termal macun stok soğutucuda standart sürülü olarak geldi.

İşlemci monte edilmiş halde geldi ve stok soğutucuda termal macun var sanırım.

Evet.

Soğutucu öneriniz var mı?

Montajı henüz kontrol etmedim birazdan edeceğim. Termal macun stok soğutucuda standart sürülü olarak geldi.

Soğutucu alarak ısıyı düşürebilirsiniz. Kasa içi hava akımı da önemli ancak.

Yeni konular

Geri
Yukarı