i5-3470 + R7 265 Sistem Nasıl?

3. Nesil sistemin neresi kötü ? Ekran kartı giriş değil, orta seviye. Almış artık arkadaş. Bize de hayırlı olsun demek düşer.
Orada okuduysanız. İşlemcinin upgrade yani yükseltme yapmak isterse yeni çıkan işlemcilere yükseltme yapamayacağını detaylı anlatmadım. Ama anlayabilir. Her mesajı en az 2-3 defa okuyun. İstediği oyunları hangi ayarda oynamak istiyor? Ona göre mesela yüksek ayar takıntısı vardır. Ve o ekran kartıyla bazı oyunları oynayamayabilir.(Yüksek ayarda)

Son düzenleyen: Moderatör:
3. Nesil sistemin neresi kötü ? Ekran kartı giriş değil, orta seviye. Almış artık arkadaş. Bize de hayırlı olsun demek düşer.

Kafa mı buluyorsun sen? Soket sayısına bakarsak o soket öldü. Daha ona işlemci çıkmayacak. Ekran kartı kötü zaten. Monitör kötü. RAM kötü.

@YasinKoçyiğit sen kısa zamanda bu çöp sistemi iade etmeye bak.

Tanıdığım bir tane bilgisayarcı.
Şimdi işini bilen bilgisayarcı var, bilmeyen bilgisayarcı var. Demek sizin gittiğiniz bilgisayarcı bir şeyden anlamıyor. Size anımı anlatayım. Ben eski bilgisayarımı bilgisayarcıya götürdüm. Tabii o zamanda biliyordum az buçuk onun bilgisayardan anlamadığını. Neyse ben bilgisayarı götürdüm ve teslim ettim. Aradan 2 gün geçti. Gittim bunun yanına. ''Bakkal amca benim bilgisayar ne oldu?'' dedim.

Bakkal : Abicim senin sistem ölmüş. Şimdi bunu değiştirecem bu uyumlu olmayacak, bunu değiştirsem olmayacak. Ramler yanmış. Bilgisayar hurda olmuş al bunu götür sen.
Ben : Tamam bakkal amca. Sistemi niye söktün tamamen?
Bakkal : Statik elektrik vardı ondan söktüm.
O gün beynimden vurulmuşa döndüm. Çünkü bilgisayarın hiçbir sorunu yok. Sadece switch kablolarını takamamıştım. O bizim bilgisayarcı dediğimiz bakkallar bizi kandırmaya çalışıyorlar. Bütün bileşenleri test etmiştim ve çalışıyordu. Ulan statik elektrik olduğu diye sistemin hepsi sökülür mü? Bana söylese yapamadım'' diye. Ben ona ''tamam abi'' deyip hatta elinde 3-5 kuruş sıkıştırırdım. Ama bu bakkal bütün sistemi sökmüş. Eve gelince ağzıma ne geldiyse söyledim ve sövdüm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı