i5 4570 ve GTX 760 Sistem Nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayi Z3 yapiniz. Zaten HDD'si var. Dikkatli okuyunuz. Bu sayede zorlayarak i5 4440 alinabilir.

Hocam yanlış anlamayın önerdiğiniz sistem bütçeme ve isteklerime göre gayet uygun fakat benim düşündüğüm i5 işlemci yerine sizin önerdiğiniz i3 işlemciyi almak performans olarak bi düşüşe sebep olmaz mı ?
Aynı anda bir kaç yere sistem öneriyorum sen HDD var demişsin tekrar başa dönüp okumadığım için sana da HDD eklemişim kusura bakma. HDD çıkartılıp +75₺ eklendiğinde I5 alabilirsin. Ama I3 sana performans düşüklüğü yaşatmaz emin olabilirsin. Günümüzde hala oyunlara çift çekirdek yetmekte.

9c97f714f9.png

Sonuç olarak şöyle bir sisteme karar kıldım. Mevcut HDD'min beni yarı yolda bırakmayacağını ümit ederek şimdilik 4 GB RAM ve daha yüksek bir ekran kartı almayı düşündüm. Sonuçta baştan yüksek bir ekran kartıyla girip 4 GB RAM'in yanına bir 4 GB daha alabilirim.

İşlemci olarak nedense içimde bir 4570 aşkı doğdu. 4440 ya da daha düşük bi model almaya gönlüm el vermiyor.

Cevap veren, yardımcı olan herkese tek tek teşekkür ederim. Bu saatte ilgilendiniz, zahmet edip uğraştınız benimle. Sağ olun, var olun :)

Mümkünse H97M serisi almalisin. Yeni üretilecek olan işlemciler için gerek. İleriye donuk olur. Kusura bakma sistem toplayamiyorum, mobildeyim de. :)
Tavsiyem, zorlayip GTX 770 almaniz ama alamazsaniz da sorun değil. Zaten iki ekran kartin da ayni performansi vermekte.

Mümkünse H97M serisi almalisin. Yeni üretilecek olan işlemciler için gerek. İleriye donuk olur. Kusura bakma sistem toplayamiyorum, mobildeyim de. :)
Tavsiyem, zorlayip GTX 770 almaniz ama alamazsaniz da sorun değil. Zaten iki ekran kartin da ayni performansi vermekte.

Anakart için zorlamaya çalışacağım ama ekran kartına R9 280X olarak karar verdim :)

Hocam, hazır yakalamışken şunu da sorayım. Ben Vatan Bilgisayar'dan alacağım bunları, internet üzerinden. Bunları bana gönderdiklerinde bağlantı kabloları, SATA kabloları, parçaları birleştirmek için gerekli malzemeleri de yolluyorlar değil mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı