i5 4570 ve GTX 760 Sistem Nasıl?

rymect

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknisyeni
06747d76fa.png

Öncelikle hepinize merhaba.

Bilgisayar toplamak konusunda hiçbir fikrim olmamasına rağmen bazı internet sitelerinde yaptığım araştırmalar ve aldığım yardımlar sayesinde üstteki resimdeki gibi bir sepet yaptım kendime.

Resim haricinde elimde eski bilgisayarımdan kalma Samsung marka 7200 RPM, 1 TB bir HDD var.

Bilgisayarı tamamen oyun için kullanacağım.

1. Bu sistemin parçaları birbiriyle uyumlu mu ?
  2. Eğer uyumluysa bu sistem mevcut ekran kartı ve işlemci ile BF3 ve Crysis tarzı oyunları ultrada oynatır mı?
  3. Bu sisteme kaç W'lik bir PSU içeren kasa almam gerekiyor?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi i5 4440 yapiniz, anakarti H97M serisinden birini yapiniz, simdilik 4 GB RAM yeterli, yani RAM'i 4 GB yapiniz, ekran kartini Gtx 770 yapiniz. Eğer yapamazsaniz ekran kartini R9 280X yapın.
PSU ise Corsair VS serisi 650W yeterli olacaktır. Kasa olarak Zalman Z3-Plus aliniz veya Cooler Master RC-K 350 aliniz. Hangisini isterseniz.

İşlemci OC edilemiyor.
RAM konusuna gelirsek, CL9 ve çift kanal olmalı.
Oyun için kullanacağına göre "SSD" şart.
Sanırım "500W kaliteli bir PSU" işini görecektir.
Sistem uyumlu fakat işlemci "4670K"olmalı. Bu şekilde işlemcinizi OC edebilirsiniz.
Dediğiniz oyunları ve gelecekte çıkacak oyunları 2-3 sene rahatlıkla oynatır.

İşlemci OC edilemiyor.
Sistem uyumlu fakat işlemci "4670K"olmalı. Bu şekilde işlemcinizi OC edebilirsiniz.

Hocam, öncelikle cevapladığınız için teşekkürler. Overclock dediğimiz olaydan maalesef zerre anlamıyorum. Benim istediğim, bütün parçaları birbirine takayım, kendi kendine çalışsın, ben oynayayım :)

Bir de dediğiniz ayarlarda önerebileceğiniz bir RAM var mı acaba?

İşlemci OC edilemiyor.
SSD şart değil. SSD'ye vereceği parayi ekran kartina verse daha mantikli olur.

GTX 760 zaten yeterince iyi bir kart. Sırf oyun için diğer bileşenleri unutmamak lazım.
SSD daha sonra alinabilecek olan bir bileşen ve ekran kartina yüklenmek varken daha sonra alinabilecek bir seye para vermek saçma geliyor. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı