i5 4690k, R9 280X vs FX 8320, R9 290'lı Sistem

İ5 4460 alınca MSİ R9 290 alabilir. O.C olmayan bir anakart seçmiş hemde.
Aslında o anakartı bende kullanıyorum. Ve o.c.'de yaptım. Ancak kart benim ihtiyaçlarımı tam olarak karşılamadı. Birazda benim hatam. M-ATX sipariş ettim kartı. Ama 2. PCI slotunun olmayışı ses kartı dahil bir çok upgrateden geri kalmanıza neden oluyor. Ben bu yüzden SLİ fırsatını teptim :( 1. sistemi toplarken çok fazla fedakarlık ediliyor. İşlemci anakart kombinasyonu bütçeye sığabilmek adına "güçsüzleşiyor". O bütçeye AMD tercih edilince kaslı bir sistem toplanmış oluyor.

Aslında o anakartı bende kullanıyorum. Ve o.c.'de yaptım. Ancak kart benim ihtiyaçlarımı tam olarak karşılamadı. Birazda benim hatam. M-ATX sipariş ettim kartı.
Hangi işlemci ile yaptın ? G3258 ile yaptıysan gayet normal G3258'e özel BİOS çıkardı anakartlar. Bir çok anakart O.C edilebiliyor G3258 ile. ''K'' ibaresi yoksa işlemcide O.C yapamassınız. İ5 4690K ibaresi var O.C yapmak için Z97 chipset anakart lazım H81 değil.

Yani seçtiğim anakart kötü mü iyi mi ? (y)
Şöyle söyleyeyim. 1. sistemdeki anakart ufak overclock işlemlerine dayanabilecek güçte giriş seviyesi bir kart. 2. sistemdeki ise orta seviye ve aynı şekilde overclockları kaldırabilen bir kart. İkiside Technopat sistem tavsiyelerinde tavsiye edilen kartlar. Benim demek istediğim İntel sistemi tercih ederseniz giriş seviyesi anakart- orta seviye işlemci, AMD sistemi tercih ederseniz orta seviye anakart - ortanın bir tık üstü işlemci oluyor. @Silinen üye evet hocam haklısınız. Ben tercihimi ileri zamanlarda sistemin güncel işlere yetişememesi durumunda O.C. yapılabilmesi yönündedir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı