i5 ve GTX 1050 Ti için hangi Windows sürümü?

Herkese merhabalar. Hiç tartışması bitmeyen konu fakat sormak istiyorum.

Sistemim aşağıda. Ben bu sisteme hangi Windows'u kurarsam en fazla FPS'i alırım güvenlik vb şeyler umurumda değil. Açıkçası benim için önemli olan maksimum FPS. Sadece CS: GO oynuyorum. Şu anda Windows 7 kullanıyorum fakat değiştirirsem FPS düşüşünden korkuyorum. 1 FPS'in bile düşmesini istemiyorum açıkçası. Bana şu Windows kur FPS artar diyebilecek kişi lazım deneyimlemiş herhangi birisi. Genelde şu muhabbete dönüyor günceli kur geç peki FPS düşer mi düşmez mi bunları hiç düşünmeden konuşuyorlar. Güncel iyidir fakat sistem o kadar güncel bir sistem değil. Bu konuda objektif olursanız sevinirim.

İşlemci: I53570
Anakart: MSI H61m-P20 W8
RAM: 8GB G.Skill+4GB Elixir 1333MHZ
Güç Kaynağı: 450W
Ekran kartı: MSI 1050 Ti OC Edition

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'da en fazla 3-4 FPS düşüşü yaşarsın. Eğer SSD veya 7200 RPM HDD yok ise 8.1 kur. Windows 7'yi oyunlar desteklememeye başladı. 8.1'in biraz daha yolu var o konuda.
Windows 8.1 kadar sancılı bir işletim sistemi yok. İlk kurulumla çok uğraştırıyor.
Gayet basit ve kolay bir kurulumu var. Sadece tasarımı değiştirilmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gördüğün gibi FPS farkı yok denecek kadar az 1 FPS daha fazla almak için güncellikten vazgeçmek sağlıklı bir seçim olmaz

Elindeki sisteme en güncel sürümü yani W10 Pro 1903 yüklemelisin. Bende de İ53570 ve HD3850 var. Ayrıca SSD de var. SSD'ye kurduğum için yaklaşık 10 sn gibi açılıyor. Oyunlarda vs. performans farkı yok ama akıcı sistem arayüzü. Güncellikten vazgeçme.

Ben olaya sadece oyunlardaki FPS değeri olarak bakmıyorum. İsterse Windows 7 10FPS daha az FPS versin, her Windows 10 güncellemesinden sonra forumda şöyle böyle sorun oluştu diye konu açılıyor yüzlerce. 2018 son baharında gelecek olan güncellemeyi aylarca ertelemek zorunda kaldılar. Güncellemeleri adam akıllı yapmadan gönderiyorlar sonra kullanıcı mağdur oluyor, her güncelleme sonrasında format atmak zorunda mıyız biz? 2015'den beri kaç defa güncelleme geldi kaç defa her güncellemeden sonra sorun yaşadım, illa ki sorun yaşayıp forumda yardım mı istemek lazım? Zaten Windows 7 vs Windows 10 tartışmasında Windows 10 destekleniyor ama Windows 10'da sorun yaşadık mı maksimum iki bilemedin üç kişi yardımcı olabiliyor. Onların yardımlarının da sorunu çözüp çözmeyeceği belli olmuyor her zaman. Şuan bu arkadaş sadece oyun olarak bakıyor olabilir olaya ama işletim sistemi sadece FPS'e göre karar verilmez. Aynı zamanda Windows 8.1 önerenlerde olmuş onu da kurabilirsin bana fark etmez, en yüksek performans ile en düşük RAM kullanımına sahip olman için Lite sürüm Windows 7 önermiştim ancak 12GB RAM'i de kolay kolay bitirmezsin zaten. Windows 7 veya 8.1 olabilir ama 10 olmaz. Microsoft bu işi adam akıllı yapamıyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı