i7 12700K bilgisayar toplama

Muphrid

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i7 12700F
Asus Prime Z690P DDR5-6000
Asus Tuf RTX 4070 Ti 12 GB GDDR6X
Kingston Renegade 1TB SSD 7300-6000
Kingston Renegade 1x32 GB DDR5-6000
Corsair RMX 750W-80 Gold
Arctic Liquid Freezer 2 240
MSI Gungnir 111R
Selam arkadaşlar.
Toplamak istediğim bir cihaz söz konusu genelde render için kullanacağım fakat arada sırada oyun oynamayı da planlıyorum.
Bütçem 40k ve almayı düşündüğüm parçalar:

-Intel i7 12700K.
-ASUS Prime Z690p Wi-Fi DDR5
-ASUS TUF RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6X OC Edition.
-Kingston Renegade 1TB SSD 7300-6000
-Kingston Renegade 1x32 GB DDR5 6000MHz RAM.
-Thermaltake Toughpower G1 850W-80 Gold Tam Modüler.
-Arctic Liquid Freezer 2 240.
-ASUS TUF GT301 Kasa.

Ekran kartım bu sisteme göre düşük kaldı, ikinci el 3080 almayı planlıyordum ona göre hazırlamıştım zaten bu menüyü ama sonradan vazgeçip sıfır almaya karar verdim. Şimdilik işimi görür, birkaç yıl sonra da ekran kartı alarak bu sistemi hala kullanabilirim diye hesap ettim. Ve bu şekilde 40k kadar tutuyor hepsi.
Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
AMD'yi hiç sevmiyorum. O yüzden düşünmüyorum bile. Smart TV'yi kullanmayı planlıyorum. 4K Yenileme hızı 60.

Bana ne yap et bu sisteme ekran kartını koy diyorsan 4070TI zorlamaya düşünmeye başladım. 😄 Bu kadar parçaladım kendimi, zora sokacak artık beni ama içime hiç sinmiyor 3060 takmak zaten. Fiyatlara baktım 21k'ya Galax ve Gigabyte 4070TI'ları mevcut.

Bana ne yap et bu sisteme ekran kartını koy diyorsan 4070TI zorlamaya düşünmeye başladım. 😄 Bu kadar parçaladım kendimi, zora sokacak artık beni ama içime hiç sinmiyor 3060 takmak zaten. Fiyatlara baktım 21k'ya Galax ve Gigabyte 4070TI'ları mevcut.
4K oyunculuk için 4070 Tİ almanızı önermem,7900 XT sistem toplanabilir.
39.8K tutuyor.

Topladığım setten daha düşük bir sistem önerdiğin sistem ama teşekkür ederim. Çaban yeter. Senin dokunuşun sayesinde 4070TI'da karar kıldım. 47K oldu ama yapacak bir şey yok. Güvendiğim markalarla hareket edeceğim. Gerçi Thermaltake pek güvenmiyorum 🤣 Ama işlemci için 850w gold değerinde bu fiyata başka bulamadım, sıkıntı yaşayanlarda var, seveni de çok bu modelin bakalım bizim kısmetimize nasıl çıkacak..

Topladığım setten daha düşük bir sistem önerdiğin sistem ama teşekkür ederim. Çaban yeter. Senin dokunuşun sayesinde 4070TI'da karar kıldım. 47K oldu ama yapacak bir şey yok. Güvendiğim markalarla hareket edeceğim. Gerçi Thermaltake pek güvenmiyorum 🤣 Ama işlemci için 850w gold değerinde bu fiyata başka bulamadım, sıkıntı yaşayanlarda var, seveni de çok bu modelin bakalım bizim kısmetimize nasıl çıkacak..
Dalga mı geçiyorsunuz?
Nasıl senin topladığından düşük bir sistem topladım?
4K oyunculuk için 4070 Tİ alınmaz,VRAM konusunda yetersiz.

Arkadaşım asıl sen dalga mı geçiyorsun? Yine de bir şey demek istemedim. AMD ekran kartıyla Intel işlemciyi nasıl birleştirdin bu 1.. Paylaştığım parçalar kendi parçalarını kıyasla bu 2. Boşver yazma sen bana bak işine kardeşim.. Burayı tartışma alanına çevirmeyelim.. Bilgi sahibi olan insanlar yazarsa sevinirim.

Geri
Yukarı