redwon

Centipat
Yer
samsun
Daha fazla  
Meslek
grafik tasarımcısı
RAM
CORSAİR 9-9-9-24 1600Mhz 8gb 4 adet
Ekran kartı
QUADRO PNY P620 2GB GDDR5
Anakart
ASUS P8Z77-V-LX
İşlemci
i7 3770
Yaklaşık 10 yıldır kullandığım sistemi overclock yapmak istiyorum. Kasa Dark Guardian Pro 750wat Aerocool PSU var araştırdım iyi bir soğutma ile ASUS AI Suite 2 programı ile Auto yaparak 4.2 GHz'lere çıkarabilirim diye düşünüyorum PC artık stock fanı ile aşırı ısınıyor. 4K videoları izlediğimde ısındıktan sonra izleyemiyorum yırtıklar ve donma oluyor RAM'lar CPU'ya çok yakın ve yüksek olduğundan kule tipi soğutucular olmuyor sıvı soğutucu almak istiyorum 1500-2000TL aralığında sıvı soğutucu da önerebilir misiniz? Sistemimi en verimli haliyle nasıl ve ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz eğer düz 3770 ise OC yapılmaz, çarpan kilidi var. 2000TL'ye gidip de sıvı soğutma almak yerine Snowman T6 Cpu Soğutucu Fan Rainbow Fiyatları ve Özellikleri bu tarz bir kule tipi soğutucu alsan işini görür.

@Unixd kule tipi soğutucular RAM'ler işlemciye çok yakın ve yüksek olduğundan fanlar RAM'lere takılıyor uymuyor mecburen sıvı soğutucu almam gerekiyor tek fanlı sıvı soğutucu işimi görür mü makul derecede soğuturmu.

@Unixd kule tipi soğutucular RAM'ler işlemciye çok yakın ve yüksek olduğundan fanlar RAM'lere takılıyor uymuyor mecburen sıvı soğutucu almam gerekiyor tek fanlı sıvı soğutucu işimi görür mü makul derecede soğuturmu.
Kule tipi soğutucu rame takılmaz kendim de kullandım zamanında ramlerim soğutuculuydu ve değmez merak etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı