i7 3770K işlemcinin 86 dereceyi görmesi normal mi?

crytek186

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, kullanmış olduğum işlemci; i7 3770K modeli ve stok fan ile kullanıyorum ve termal macunum da wipaste C2.
Prime 95 de ilk 30. dakika da aldığım değer; 65-75 °c arası,
1 saat sonun da ise; 75-86 °c arası, 86 °cden yukarıyı da görmedim sizce normal midir?
Ayrıyeten Valorant'ta aldığım değerde Max 66 °c, 50 ila 66 derece arası gidip geliyor.
Malum kış ayındayız hava, ne denli etkiler kesin kanaat getiremiyorum, halihazırda yorumlardan ve beğeniye göre yola çıkarak Aerocool verkho 2 kule tipi fan sipariş verdim onu da takınca değerleri tekrar sizlerle paylaşacağım kule tipi fanın da ne denli etkisi olacak bilmiyorum ilk defa kullanacağım.
Görüşlerinizi merak ediyorum şu anki sıcaklık değerlerim sizce normal midir?

Görseldeki resim 1 saat sonunda alınan değerdir.

Dosya Ekleri

• ISI 2.png
    ISI 2.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 28
İşlemciyi çok yük altında bıraktığınız için ısınması normaldir ve 1 saat gibi süre çok fazla yine iyi dayanmış. Oyun tarafında bir sıkıntı yok. Yani sıcaklıklarınız normal.

O kadar sürede ısınması normal, 2-3 saat oyun sonrası da sıcaklık 80'e dayanmıyorsa normaldir.
Kasanın hava sirkülasyonu da önemli.

Bir de o fanı kaça aldınız bilmiyorum ama nette 250TL civarı onun yerine 120 TL'ye Snowman M200 alabilirdiniz overclocklu X5450 soğutuyorum onunla Max 75 derece görüyor.

Geri
Yukarı