I7 4770k Sistem

• Konuyu başlatan Fatih DEMİR ANT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 57
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
F

Fatih DEMİR ANT

Ziyaretçi
-İntel i7 4770K
-Samsung 120GB 840 Evo
-Cooler Master Hyper 212 Evo
-Corsair Carbide 400R 750W
-Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB) 1866MHz CL9 Kırmızı Soğutuculu
-Seagate 1TB Barracuda
-Msi Z87 G45
-Asus Gtx 780 Ti
Sizce bu sistem nasıl? Değiştirilmesi gereken parça var mı? Bu sistemle üst seviye performans alır mıyım? Bu bilgisayarın kullanım amacı:Render ve oyun. En fazla bütçe:5000TL.

Aynı SSD'den bir tane daha alıp RAID yapabilirsin. Şuan için değiştirilmesi geren parça yok.

MSI'in GTX 780 Ti TwinFrozr ekran kartini tavsiye ediyorum. Bazi saygin sitelerde cok ovulen bir kart kendisi.

Bence gtx 780ti yerine 2 tane gtx 770 sli kullanabilirsin ama tercihe kalmış veya başka bir arkadaşın dediği gibi ssd raid 0(sıfır) yapabilirsin. 900mb yazma hızın olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'in GTX 780 Ti TwinFrozr ekran kartini tavsiye ediyorum. Bazi saygin sitelerde cok ovulen bir kart kendisi.
Sli bence hiç iyi değil. Gtx 780 Ti, gtx 770li sli'ı ezer.

Hocam twin frozr'ın backplate'i çok iyi değil. Hem directcu II daha iyi diye biliyorum.

Aynı SSD'den bir tane daha alıp RAID yapabilirsin. Şuan için değiştirilmesi geren parça yok.
Hocam raid ile bilgilendirme yapar mısınız?

Raid iki harddiskin program veya anakart yardımıyla birleştirilmesidir. Bir 4gb lık veriyi 2gb'tı 1. harddiske kalan 2gb'tı 2.harddiske kopyalamak diye söyleyebiliriz. Farklı konfigürasyonlarıda vardır iki tane harddiski bir tane gibi gösterip aynı veriyi iki harddiske kopyalamaktır.

Not:ssd'ler kendilerini harddisk gibi gösterip sata ile çalışan tüm işletim sistemlerinde okunabilir.

Benzer sistemi bende almayı düşünüyorum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı