İ7 4790K ve GTX 780 tabanlı sistem toplama

Bütçeniz ne kadar ?

Zaten arkadaş demiş bütçe sıkıntısı yok diye.

İşlemci: www.vatanbilgisayar.com: Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Ekran Kartı: www.vatanbilgisayar.com: MSI GTX 980 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Ram(Bellek): www.vatanbilgisayar.com: Gskill 16Gb (2X8Gb) Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
Anakart: www.vatanbilgisayar.com: Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

Bu parçalar verdiğim linkteki parçalarla değişirse daha iyi bir sistem olur. Alıdığın Ram'deki CL değeri ne kadar düşük olursa o kadar daha iyi olur diye biliyorum. Anakart'a o kadar para verceğine MSI Z97 Gaming 5 alsan ekran kartına takviye yapabilirsin.

Bu ekran kartı olmaz mı yani ? İlla gtx 970 yada gtx980 mi olmalı?
ROG Poseidon'lar hybrid soğutma destekliyor. Eğer kasanda Custom sıvı soğutma sistemi varsa (boruları kendin döşediğin, sıvısını senin koyduğun, periyodik bakımını yaptığın); sıvı borularını, kartın üstündeki yuvalara yerleştiriyorsun ve R9 295X2'deki gibi hybrid kullanıyorsun. Tek artısı bu. Tabi kart daha serin olunca, O.C potansiyeli de artıyor, ömrü de uzun oluyor. Poseidon'ların daha pahalı olmasının sebebi bu. Yoksa GTX970, GTX780'den daha performanslı olup GTX780Ti ile başabaş.
Eşit olmaları kafanı karıştırmasın, tercihin her zaman güncel ve yeni olandan yana olsun.

Bütçe sıkıntısı yok yazmışsın ama ben yinede sordum çünkü bütçe sıkıntısı yoksa çok uçabiliriz. 3000 Tllik sistem var 10000Tllik sistem var yani.
Yinede tavsiye yazmamış olmayayım r9 295x2 tercih et.3-4 yıldan daha uzun süre arkana bakma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı