i7 6700K 100 derece oluyor

Jonahx1

Hectopat
Daha fazla  
Hocam şimdi ben oyun oynarken benim Intel i7 6700K CPU en fazla 80 ila 100 derece ila aniden çıkıp düşüyor. Bazen 60 derecede oluyor ekran kartı en fazla 50 derece oluyor. Ama ben elimi kasanın sol ön kısmına koyduğum zaman kasa sıcak oluyor bunun nedeni nedir? (kasamı temizliyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macununu değiştir.
Fanları temizle
Kasayı temizle.
Overlock yaptıysan normal ayarlara döndür.
Eğer hala sıcaklık dehşet derecelerdeyse yeni bir soğutucu alabilirsin 250 300 TL'ye.

İşlemci fanı oturmamış olabilir. Geçenlerde temizlemiştim, fanı tam oturtamadığım için 105 dereceyi gördü ama oturduktan sonra 40 derecelere kadar düştü.
Termal macun ne durumda?
Fandaki ve kasadaki tozları falan alırsan daha iyi olur.
Fan ile ilgili bir sorun var diye düşünüyorum.

100 derece olursa zaten sistem otomatik olarak kapanır,

Termal macun yenile.
Fanları temizle.
Kasa temizliği.

Diğerleri yazmış o yüzden temizlik konusundan bahsetmeyeceğim. Onun yerine underclock yapmayı deneyin (fan alana veya kasayı temizleyene kadar) Yalnız, o nasıl bir sıcaklıktır. PC'yi cehennemde bırakıp portal açarak dünyaya kablo mu çektin? (!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanı temizle, arkadaki güç tüketen uygulamaları kapat. Veya güç seçeneklerinden yüksek performans'sa fazla güç tüketir PC ondan da ısınıyor olabilir.

Kaspersky veya MalwareBytes gibi bir yazılımla tara. Var ise temizle. Çünkü virüslerin bazıları bildiğim kadarıyla işlemciye yük bindirebiliyor. (Yanlışsam düzeltirsiniz.)

Geri
Yukarı