i7 6700K sistem açıldıktan 2 dakika sonra 100 derece oluyor

Lvrantum

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım açıldıktan bir iki dakika sonra 100 derece oluyor ve kapanıyordu. Sıvı soğutma bozuldu sanıp değiştirdim, ilk gün normal çalıştı. Bugün ise yine aynı 100 dereceye çıkıyor kendi kendine boştayken. Sorunu çözmenin bir yolu var mı yoksa işlemci anakart değiştirme yoluna mı gitmeliyim?

macunu yanlış sürmüş olabilirsiniz macun eğer yanlış sürüldüyse kurumuştur ve ısı değerleri o derecelere çıkabilir macun kontrolu yapın ve kaliteli macun kullanın diğer ihtimal ise sıvı soğutucunuz düzgün montajlanmamış olup işlemciye temas etmiyorda olabilir.

Soğutucudan kaynaklı değil arkadaşlar 2 adet sıvı soğutucu denedim bir çok kez terman macun değişti takıldı.

Soğutucudan kaynaklı değil arkadaşlar 2 adet sıvı soğutucu denedim birçok kez terman macun değişti takıldı.

Soğutucunun fanlarını radyatöre doğru yönde taktığınıza emin olun. İşlemcinin çektiği voltaj değerlerini de gözden geçirin. Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunun fanlarını radyatöre doğru yönde taktığınıza emin olun. İşlemcinin çektiği voltaj değerlerini de gözden geçirin. Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz.
i7 6700K kullanıyorum. bu ısınma sorununu bir gün yapmıyorsa bir gün yapıyor. bazen resetleyip bekliyorum yapmıyor bazende sürekli yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı