i9 14900K için sıvı soğutma önerisi

Dwain

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bugün işlemcinin siparişini verdim. Birazdan 4090 ekran kartı ile ASUS TUF Gaming anakartı da alacağım. RAM olarak DDR5 G.Skill 64 GB RAM kullanacağım (6000MHz).

Elimde Corsair H115i soğutucu var ama 5 yıldır kullanıyorum. Sanırım bu işlemciye de yetmeyecektir. Fiyatta çok uçmak istemiyorum. Vatan Bilgisayar'daki temsilci Zalman Alpha36 önerdi. 3x120mm fanları mevcut. Fiyat olarak yaklaşık 4.680 TL. Bu fiyatlarda alınabilecek daha iyi bir şey var mı ya da ne bileyim 500 daha koy şunu al diyebileceğiniz bir model?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctic 280mm düşünebilirsin radyotörü bayağı kalın.

Hocam o işlemciyi soğutmak hiç kolay değil. 102 derecelere ulaşıyor ROG STRIX LC360 gibi güzel bir soğutmayla bile. Kasa el veriyorsa Arctic Liquid Freezer II - 420 Intel / AMD Uyumlu, 420mm Radyatörlü, 3x14cm P14 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00092A) | Teknobiyotik öneririm.
Hocam o kadar da kötü olmamalı. Internette 280'lik soğutucular öneren de var. Bence 360'lık yeter diye düşünüyorum. Benim kasa Phanteks. Tepede 360'lığa izin veriyor. Ön tarafta 420'liğe kadar sanırım müsade ediyor ama ön tarafı kullanmak istemiyorum. Üst tarafta şu anda benim eski 280'lik takılı. Onu çıkarıp 360'lık bir model alacağım muhtemelen.

DeepCool LT720 iyi gider.
Bunu beğendim hocam alacağım bunu.

Son düzenleme:
Hocam o kadar da kötü olmamalı. Internette 280'lik soğutucular öneren de var. Bence 360'lık yeter diye düşünüyorum. Benim kasa Phanteks. Tepede 360'lığa izin veriyor. Ön tarafta 420'liğe kadar sanırım müsaade ediyor ama ön tarafı kullanmak istemiyorum. Üst tarafta şu anda benim eski 280'lik takılı. Onu çıkarıp 360'lık bir model alacağım muhtemelen.

Bunu beğendim hocam alacağım bunu.

Dediğim gibi, videoları izleyebilirsiniz. 280'lik önerenlerin piyasadan bir haber olduğunu düşünüyorum.

Merhaba,

Bugün işlemcinin siparişini verdim. Birazdan 4090 ekran kartı ile ASUS TUF Gaming anakartı da alacağım. RAM olarak DDR5 G.Skill 64 GB RAM kullanacağım (6000MHz).

Elimde Corsair H115i soğutucu var ama 5 yıldır kullanıyorum. Sanırım bu işlemciye de yetmeyecektir. Fiyatta çok uçmak istemiyorum. Vatan Bilgisayar'daki temsilci Zalman Alpha36 önerdi. 3x120mm fanları mevcut. Fiyat olarak yaklaşık 4.680 TL. Bu fiyatlarda alınabilecek daha iyi bir şey var mı ya da ne bileyim 500 daha koy şunu al diyebileceğiniz bir model?

Şimdiden teşekkürler.

i9 14900K thermal throttling sorunu var i9 11900K gibi aşırı ısınma problemi işlemci ısındığı zaman frekans ve wat değeri düşüyor onun yerine i9 13900K veya i7 14700K alın videoda dakika 10:00'dan itibaren dinleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yaptınız hocam buldunuz mu sıvı soğutma? 14900K için herkes çok yüksek sıcaklıklara ulaştığını söylüyor. Bende RTX4090 aldım ama işlemci konusunda kararsızım soğutmadan dolayı

Yeni konular

Geri
Yukarı