II. Abdülhamid döneminde Ruslarla savaşa girilmeseydi Osmanlı'nın geleceği nasıl olurdu?

M3rt0o

Picopat
Daha fazla  
İşte tam da kırılma anı, ilk yıkılma sürecini ele alıyorum. İstanbul'a kadar ilerlemişken Ruslar yine de bu savaş kaçınılmaz mıydı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaçınılmazdı bence. Ruslar, Osmanlı’nın bölgedeki varlığını tehdit ediyordu. Panslavizm ideolojisi Osmanlı’nın tebaası altında bulunan ülkelere yönelik olduğu için risk faktörü. İki büyük güç er ya da geç karşı karşıya gelecekti.

Sonuç kaçınılmaz olmuştu aynı şekilde yine yenilgi alırdık diye düşünüyorum iyi günler.

Sonuç kaçınılmaz olmuştu aynı şekilde yine yenilgi alırdık diye düşünüyorum iyi günler.
Düşene vururlar güçlü kalınmazsa geçmiş olsun temalı bir cevap iyi günler

İngiltere olmasa Ruslar zaten girerdi burada savaş sadece temsili boyutta.
İşte denge bu dimi? siyaset ve tarihte kurtuluş savaşında SSCB desteği burda da kendi çıkarı yardım eden Birleşik Krallık

Düşene vururlar güçlü kalınmazsa geçmiş olsun temalı bir cevap iyi günler.

İşte denge bu değil mi? Siyaset ve tarihte kurtuluş savaşında SSCB desteği burada da kendi çıkarı yardım eden birleşik krallık.

Aynen hocam sadece dış güçler değil kendi kendimize de gücümüzü düşürecek şeyler yaptık fakat söylediğiniz gibi düşene vururlar düşmanlarımız çok fazlaydı iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı