İki Farklı Modemi ve İnterneti Aynı Anda Kullanma

ServetCarey

Hectopat
Merhabalar,
Bende Turkcell'in Superbox için verdiği Huawei B618 ve TTNET'in modemi TPLINK TD-W9970V3 var. Ben ADSL ve 4G'yi aynı anda kullanmak yani Huawei modemi TPLINK'e bağlayıp iki modeme de erişim sağlamak istiyorum. Tarif edildiği gibi Huawei modemin LAN1 çıkışını, TPLINK modemin WAN girişine bağladım ama bir türlü çalıştıramadım. Bu iki modemi birbirine bağlamayı daha önce yapıp çalıştırmış bir arkadaş, rica etsem bana yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@ServetCarey , sanırım böyle bir şey arıyorsunuz ...
mikrotik.PNG

Evet tam gösterdiğiniz gibi, ama ben yanlışlığı sanırım PC'yi TPLINK'in LAN1'ine, Huawei'yi de TPLINK'in WAN'ına bağlayarak mı yapıyorum? Bana bir tane daha mı router gerekiyor?

@ServetCarey , Mikrotik şeklinde araştırırsanız bulursunuz. Sadece router çözüm değil aynı zamanda bu işlevi gerçekleştirecek Router yazılımı bulman gerek.

@GCN Bağlantılar arasında geçiş yapabilmek istiyorum, 4.5G bağlantıyı Stream yaparken, normal ADSL'e ise interneti normal kullanırken geçmek istiyorum.

@Battal Teşekkür ederim, Mikrotik programın ismi mi?

Evet ben Servet Carey.

Olayı şöyle çözdüm; ADSL modem'i Ethernet Portundan, 4G modemi ise kablosuzdan bağladım. 4G veriyi kullandırtmak istediğim programı da, falahi.net'in Network Selector adlı programı sayesinde wireless'a yönlendirdim. Tek problem ise istediğim programın yönlendirme yapınca hata verip kapanması ama istediğim şeyi kısmen de olsa yapabildim. Daha pratik önerileriniz varsa paylaşırsanız memnuniyet duyarım. Teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı