İlk kez dağ bisikleti sporuna katılacaklara tavsiyeler

Yagizs2

Hectopat
Herkese öncelikle selamlar, ben Yağız ,15 yaşındayım, 2004'lüyüm. İlk kez MTB yarışına katılacağım, ne yapacağımı pek bilmiyorum ve bir kaç tavsiye almak istiyorum. Bisikletim Bianchi Meta Pro, yeni olanlarından eskisinin tadı olmasa da işimi görmesi süspansiyonundan pek memnun değilim, şimdilik yağlatıp gireceğim, vitesler biraz geç atıyor, onlar ile de ilgileneceğim. Bir de ön frenim ikide bir gevşiyor, mekanik disk fren arkada ama öyle bir sorun olmuyor. Bisikletçi abi bana pullarında bir sıkıntı çıkabileceğini belirtti, bende gitmeden 1-2 gün önce bütün kontrollerini yapıp gireceğim yarışa, tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. Yarış Tekirdağ/Süleymanpaşa, Karadeniz Mahallesinde 17 Kasım pazar günü gerçekleşecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
2000 tl ye kadar olan bisikletlerden iyi amortisör bekleyemezsin mekanşk frenleri halledersin ama vites işini halletmeni öneririm şahsen bende corelli dusty 2.2 var 3 kere aktarıcı değiştirdim 2 si kırıldı şu anda vitesler neredeyse hıc yok gibi 3 ten 5 e 2 dk da çıkıyor acayip bişe oldu bana sorarsan bu yarışa katılma aktarıcın sıkıntılı ise

Dağ bisikleti sporunun birçok dalı Downhill/Freeride/XC en yaygınlarındandır hangisine başlayacaksın, özellikle giriş seviyesi bir bisiklet alıp onu yükseltip sonra çift amortisöre geçmeniz önerimdir, ve o bisikletten kurtulmanı çünkü çelik 6061 yada 7005 aliminyum kadro öneriyorum, Downhill/Freeride olarak yapacaksan Mosso Raceline 27.5" alıp kullanabilirsin bisiklet yükseltilmeye çok uygun ve çok dayanıklı bir bisiklet bizde Salcano NG650 ile Freeride yapıyoruz bisiklet ağlıyor ağlamasınada değiştircem parçalarını inşallah enduro alacağım.

Dağ bisikleti sporunun birçok dalı Downhill/Freeride/XC en yaygınlarındandır hangisine başlayacaksın, özellikle giriş seviyesi bir bisiklet alıp onu yükseltip sonra çift amortisöre geçmeniz önerimdir, ve o bisikletten kurtulmanı çünkü çelik 6061 yada 7005 aliminyum kadro öneriyorum, Downhill/Freeride olarak yapacaksan Mosso Raceline 27.5" alıp kullanabilirsin bisiklet yükseltilmeye çok uygun ve çok dayanıklı bir bisiklet bizde Salcano NG650 ile Freeride yapıyoruz bisiklet ağlıyor ağlamasınada değiştircem parçalarını inşallah enduro alacağım.

Peki şimdi bana her bütçe skalasında bisiklet tavsiye eder misiniz ? 2000 tl 3000 tl 4000 tl 5000 tl ye kadar tavisyeler almak istiyorum katılacağım dalı pek bilmiyorum ama pek downhill olmayacak çünkü buralarda downhill yapacak yer yok.

Peki şimdi bana her bütçe skalasında bisiklet tavsiye eder misiniz ? 2000 tl 3000 tl 4000 tl 5000 tl ye kadar tavisyeler almak istiyorum katılacağım dalı pek bilmiyorum ama pek downhill olmayacak çünkü buralarda downhill yapacak yer yok.
Sıfır önermem çünkü çok pahalılar, Sahibinden'de çok fazla Enduro var ikinci el ama sakın Letgo'dan çünkü Letgo'dakiler kullanmayı bilmeyen bisikleti bozup görünüşü iyi diye satıyorlar, Sahibinden'de cidden bisiklet sürmeyi iyi bilen her zaman bisikletine bakım yapanlar var, Hardtail türü bir başlangıç bisikleti ile başlayıp alışıp sonra Enduro tarzı alman daha mantıklı.

Vallaha şimdi ben 15 yaşındayım ben geç kaldım yarışa ama iyilik yapıp beni 17-19 yaş arasına soktular 21 kişi arasından 9. oldum beni başarılı ve istekli bulduklarını söylediler ve çok pahalı bisikletler vardı enduro falan vardı bi kaç tane

Vallaha şimdi ben 15 yaşındayım ben geç kaldım yarışa ama iyilik yapıp beni 17-19 yaş arasına soktular 21 kişi arasından 9. oldum beni başarılı ve istekli bulduklarını söylediler ve çok pahalı bisikletler vardı enduro falan vardı bi kaç tane
Önceden denemediğind sporda 21 kişiden 9. olmak çok iyi bir başarı.

Peki nisan ayında düzenlenecek yarış olacak ben bu zamana kadar kendimi nasıl geliştirebilirim ?
Bilgiye ihtiyacım var Tekirdağ Süleymanpaşa da oturuyorum kendimi geliştirmek için parkur gibi yerlere ihtiyacım var. Ama bana destek çıkacak kimse yok. Nasıl yapabilirim ? Bu arada bisiklet için bütçem maksimum 2500 TL 100 200 TL fazla olursa sakıncası yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı