İlk kez dağ bisikleti sporuna katılacaklara tavsiyeler

Peki nisan ayında düzenlenecek yarış olacak ben bu zamana kadar kendimi nasıl geliştirebilirim ?
Bilgiye ihtiyacım var Tekirdağ Süleymanpaşa da oturuyorum kendimi geliştirmek için parkur gibi yerlere ihtiyacım var. Ama bana destek çıkacak kimse yok. Nasıl yapabilirim ? Bu arada bisiklet için bütçem maksimum 2500 TL 100 200 TL fazla olursa sakıncası yok.
Zorlu patikalar bul özellikle teknik yani demek istediğim çok dönüşlü ve kayalı ve ya ağaç köklü olsun, çok dönüşlü olması demek freni nerde nasıl kullanıcağını iyi öğrenmek ve ani reflekslerini geliştirmek için yani böyle önüne taş çıktığı an beklemediğinde refleks olarak hazır olursun, ağaç köklü ve kayalı olursa el ve ayak bileklerini, kollarını ve bacaklarını geliştirirsin ve unutma kollarını ve bacaklarını patikadan inerken dümdüz tutma kırık dursun yani demek istediğim kollarını ve ayaklarını bir nevi süspansiyon niyetine kullan internette Downhill videoları var adamları dikkatli izle sadece kolları ve bacakları süspansiyon niyetine kullanıp göğüslerini ve kafalarını neredeyse hiç kullanmıyorlar, ha bir de düştüm diye hemen pes etme ve ya kızma düşmek bu sporun bir parçası geçen Salcano NG650 sağolsun kadroyu kırdım kadroda çenemi kesip yardı vazgeçmedim ama hala bisiklet yok hala daha sürmek istiyorum. :D

bisikletinde parçalar kırıldıkça eskidikçe üst seviyeleriyle değşitirirsin ayrıca bisikletinde kötü deil skorunda iyimiş tebrikler

Zorlu patikalar bul özellikle teknik yani demek istediğim çok dönüşlü ve kayalı ve ya ağaç köklü olsun, çok dönüşlü olması demek freni nerde nasıl kullanıcağını iyi öğrenmek ve ani reflekslerini geliştirmek için yani böyle önüne taş çıktığı an beklemediğinde refleks olarak hazır olursun, ağaç köklü ve kayalı olursa el ve ayak bileklerini, kollarını ve bacaklarını geliştirirsin ve unutma kollarını ve bacaklarını patikadan inerken dümdüz tutma kırık dursun yani demek istediğim kollarını ve ayaklarını bir nevi süspansiyon niyetine kullan internette Downhill videoları var adamları dikkatli izle sadece kolları ve bacakları süspansiyon niyetine kullanıp göğüslerini ve kafalarını neredeyse hiç kullanmıyorlar, ha bir de düştüm diye hemen pes etme ve ya kızma düşmek bu sporun bir parçası geçen Salcano NG650 sağolsun kadroyu kırdım kadroda çenemi kesip yardı vazgeçmedim ama hala bisiklet yok hala daha sürmek istiyorum. :D
tavsiyeleriniz için çok saolun ama bunun için kendime yer yapabileceğim çok seyrek kullanılan topraklık bir yol var ama orayı sadece tek düzenleyemem yerler vs. yapamam yardım edecek kimse yok.

tavsiyeleriniz için çok saolun ama bunun için kendime yer yapabileceğim çok seyrek kullanılan topraklık bir yol var ama orayı sadece tek düzenleyemem yerler vs. yapamam yardım edecek kimse yok.
Hangi şehirdesin? Eğer böyle devlete ait dağlık genellikle çoğu ilçede olur yürüyüş yolları olur sağında solunda patikalar olur öyle bir yer varsa araştırmanı tavsiye ederim.

Açıkçası kendime yer buldum. 15 tatilde yapacağız orayı ama şimdi benim bisikleti yükseltmeyi düşünüyorum. Tek soru maşayı nasıl yapcağım hakkında uyarmı acaba uyarsa alivio hidrolik disk yapıp kullanmayı planlıyorum.

O yerin fotoğrafını nasıl atabilirim ?

Son düzenleme:
Yanına daha önceden yarışlara katılmış tecrübeli mümkünse antrenör birisini almanı tavsiye ederim. Zorlu parkurlarda hem sana ne yapman gerektiği öğretecek hem de acil durumlarda yardım edecektir. Bilen birisiyle gitmen teknik öğrenmen açısından oldukça iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı