İlköğretim matematik öğretmenliği okunur mu?

418418ab

Femtopat
Daha fazla  
İlkoğretim matematik öğretmenliği okumak istiyorun. Matematik çocukluğumdan beri en sevdiğim dersti. Herhalde bu bölümü istememin sebebi budur. KPSS ile atanmak zor mu? İlkoğretim, ortaokul mu oluyor? İyi bir universitede okumaya değer mi? Ya da başka bölüm önerisi (mühendislik hariç)?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlkoğretim matematik öğretmenliği okumak istiyorun. Matematik çocukluğumdan beri en sevdiğim dersti. Herhalde bu bölümü istememin sebebi budur. KPSS ile atanmak zor mu? İlkoğretim, ortaokul mu oluyor? İyi bir universitede okumaya değer mi? Ya da başka bölüm önerisi (mühendislik hariç)?

Öğretmenlik yıllardır atama sorunu olan bir alan. Sevdiğin için istiyorsan oku. KPSS'den çok yüksek bir puan yapabilirsen atarsın. Ama meslek olsun diye istiyorsan o topa hiç girme.

Atama meseleleri biraz zor olsa da insanlara bir şeyler anlatmayı aktarmayı seviyorsan öğretmenlik keyifli ve güzel bir meslek. Niye bu şekilde dedim dersen öğretmenlikte sadece bilmek yeterli değil bildiğini muhatabına iyi bir şekilde aktarmak da çok önemli. Bu işi keyifli yapan nokta bu. Ama sadece matematik ile uğraşmak ve bu konuda uzmanlaşmak istiyorsan bu konuda öğretmenlik yerine akademisyenlik düşünebilirsin.

Geri
Yukarı