IMOLA-6700XT için 550W güç kaynağı yeter mi?

voltage

Decapat
Arkadaşlar şu bilgisayarı alacağım da şunları değiştireceğim bilmediğimden soruyorum bunları değiştirdikten sonra 550W yeter mi yetse bile drop yaşar mıyım çünkü bana az geldi 550W.
Anakart 6. SSD 4. kasa 2. seçeceğim. Bir de emin değilim ama hard disk 3. seçebilirim. Şimdiden teşekkürler.

230 w 6700xt
65 w 5600 için
anakart ve sistem içinde 100w bile desen ki imkansız

totalde 400w ı geçmiyor sonuç olarak yeterli hocam.

Önerilen 650 Watt bence altını kullanmayın demin bir arkadaşta PSU önerisi istedi 550 Watt Psu varmış reset atıyormuş bilgisayar bilginiz olsun .

Önerilen 650 Watt bence altını kullanmayın demin bir arkadaşta PSU önerisi istedi 550 Watt Psu varmış reset atıyormuş bilgisayar bilginiz olsun .

Sistemden sisteme değişir. O arkadaşın sistemi başkadır. Ancak tdp değerleri ortada iken boşuna para harcamasın neden para harcasın adam.

Ben RX 6700, Ryzen 5 5600 sistem kullanıyorum 550W ile. Ama kullandığım PSU kaliteli, NZXT markası. 12V kanalında tam 546W veriyor. Eğer 600W tercih edecekseniz bile 12v kanalından tam 600W verdiğinden emin olun, ya da ona yakın bir değer. Kullandığım NZXT C550 12v kanalından tam 546W veriyor.

Ben bu sisteme 550W takarak kullanabiliyorum, reset falan da yemedim şu ana kadar.

Sistemden sisteme değişir. O arkadaşın sistemi başkadır. Ancak tdp değerleri ortada iken boşuna para harcamasın neden para harcasın adam.
Benden söylemesi bugün yarın 2 tane fazla fan takayım 1 sıvı soğutma ekleyeyim 1 HDD ekleyeyim der o zaman işler karışır he 550 watt 80+ gold olur ona tamam ama yine de tercihim 650 watt olur 😄

Benden söylemesi bugün yarın 2 tane fazla fan takayım 1 sıvı soğutma ekleyeyim 1 HDD ekleyeyim der o zaman işler karışır he 550 watt 80+ gold olur ona tamam ama yine de tercihim 650 watt olur 😄
Evet, ileride güç gerektirecek donanımlar tercih edecekseniz PSU'yu da değiştirmeniz gerekebilir. Arkadaş haklı. Bence de direkt 650W geçin bitsin. Ben bütçemi aşıyor diye 550W tercih etmiştim.

Konu para arkadaşlar bana sorarsan 200 tl verip bir üstünü değil daha fazla para verip en iyisini alsın. Ancak sorun başka o para söz konusu edilmiyecek bir şey olsa arkadaş sormazdı.

Teknik açıdan 550 w yeterli. İlaveleri dahil etmiyorum.
İşlemci 65w Ekran kartı 230w tdp değerine sahip teknik olarak yeter artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı