İngilizce, Almanca ve Fransızca öğrenmek isteyen birine tavsiyeleriniz ve kaynak öneriniz nedir?

AestheticNerd

Femtopat
Daha fazla  
Yabancı dil öğrenmeyi seven biri olduğumu keşfettim. Bu sayede de İngilizce ve Almancamı geliştirmek istiyorum. Ondan sonra Fransızca öğreneceğim. Belki İspanyolca da öğrenebilirim. Fakat dil öğrenme konusunda belli başlı şeyler olması gerektiğini biliyorum ve bu konuda ne kadar araştırma yapsam da başkalarından tavsiye alarak karar vermem daha doğru sanırım. Bu yüzden aklımdaki soruları direkt yazacağım.

Aklımdaki sorular şunlar:
1-)Ben ilk hedef olarak İngilizcemi geliştirmek istesem de -A2 seviyesinde olsa da kelime olarak B1 civarı, dil bilgisi olarak A2 den bir tık az- ne kadar geliştirmeliyim?
2-)İkinci yabancı dilim Almanca mı yoksa Fransızca mı olmalı?
3-)Ayrıca İngilizce, Almanca ve Fransızca öğrenmek için önerebileceğiniz bütün kaynaklar nelerdir?
4-)Bu üç dilde de dinleme, okuma ve yazma için nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce için oyunlar, filmler, diziler ve YouTube'dan tekrar yeterli aynı şekilde Almanca içinde. Ben böyle geliştirdim bu 2 dili, Fransızca hakkında öneri vermek istemem bilgim yok.

1- B2-C1
2- Almanca
3- İstemen dahilinde link paylaşırım YouTube'dan İngilizce için.
4- alt yazılı video, Filmlerde'de aynı.

Aklımdaki sorular şunlar:
1-)Ben ilk hedef olarak İngilizcemi geliştirmek istesem de -A2 seviyesinde olsa da kelime olarak B1 civarı, dil bilgisi olarak A2 den bir tık az- ne kadar geliştirmeliyim?
2-)İkinci yabancı dilim Almanca mı yoksa Fransızca mı olmalı?
3-)Ayrıca İngilizce, Almanca ve Fransızca öğrenmek için önerebileceğiniz bütün kaynaklar nelerdir?
4-)Bu üç dilde de dinleme, okuma ve yazma için nasıl bir yol izlemeliyim?
1-) İngilizceni C1 civarına çıkarmadan diğer dillerde akıcı bir şekilde konuşman çok zor.
2-) İkisi de güzel, hangisini istiyorsanız ondan başlayın.
3-) Aşağıda bıraktığım linkte makale okuman için birkaç site var, oradan yararlanabilirsin. (İngilizce olarak)
4-) İngilizce altyazılı videolar vs. izleyebilir, makaleler okuyabilirsin. (İngilizce olarak)

Önce İngilizce'yi en az B2 yap ki diğerlerine kafa yormaya başlayasın. En gerekli şey İngilizce. Sonrasında Almanca öneririm ama okuyacağın üniversite bölümüne göre değişir yani Fransızca işine yarayacaksa Fransızca öğrenmen gerekir
Verdiğiniz yanıt için çok teşekkür ederim. Onuncu sınıfa gideceğim ama üniversite bölümü için daha tam karar veremedim. Bu dilleri hoşuma gittiği ve başka dilleri öğrenmemi kolaylaştıracakları için öğrenmek istiyorum.

Verdiğiniz yanıt için çok teşekkür ederim. Onuncu sınıfa gideceğim ama üniversite bölümü için daha tam karar veremedim. Bu dilleri hoşuma gittiği ve başka dilleri öğrenmemi kolaylaştıracakları için öğrenmek istiyorum.
Almanca hiç kolay bir dil değil açıkçası ve Fransızca da tercüme açısından insanı deli ediyor. İngilizce Almanca'dan türeyen bir dil zaten, adamlar da bu saçma sapan yorucu dilden ne kadar bıktılarsa "Yahu ben bunun daha basitini yaparım." deyip İngilizce'yi oluşturmuşlar. Mis gibi dil. Masanın da cinsiyeti olmasın be aman. :D

İngilizce için oyunlar, filmler, diziler ve YouTube'dan tekrar yeterli aynı şekilde Almanca içinde. Ben böyle geliştirdim bu 2 dili, Fransızca hakkında öneri vermek istemem bilgim yok.

1- B2-C1
2- Almanca
3- İstemen dahilinde link paylaşırım YouTube'dan İngilizce için.
4- alt yazılı video, Filmlerde'de aynı.
Size de teşekkür ederim. Linki paylaşabilirseniz çok mutlu olurum

Almanca hiç kolay bir dil değil açıkçası ve Fransızca da tercüme açısından insanı deli ediyor. İngilizce Almanca'dan türeyen bir dil zaten, adamlar da bu saçma sapan yorucu dilden ne kadar bıktılarsa "Yahu ben bunun daha basitini yaparım." deyip İngilizce'yi oluşturmuşlar. Mis gibi dil. Masanın da cinsiyeti olmasın be aman. :D
Almancayı incelemişliğim var ve bana göre en zor yeri datif ve akusatif kullanım yerleri. Ayrıca konuşma için olan geçmiş zaman da karışık ama çok zorlayıcı değil fiili öğrenirken bu halini de öğrenmen yeter gibi duruyor.😋

Son düzenleme:
Almancayı incelemişliğim var ve bana göre en zor yeri datif ve akusatif kullanım yerleri. Ayrıca konuşma için olan geçmiş zaman da karışık ama çok zorlayıcı değil fiili öğrenirken bu halini de öğrenmen yeter gibi duruyor.😋
Dativ ve akkusativ iğrenç bir konu. Artikeller de full ezber bir mantığı yok sorun orada zaten. Ben biraz dillerde mantık da arıyorum hani Japonca'da Korece'de bunu yapabiliyorum ama Almanca'da pek olmuyor.

Zamanları İngilizce'ye göre kolay diyorlar ben o kadar ilerlemedim. Şu an başka önceliklerim var. Almanca kursuna bedava diye zevkine gittim zaten bununla bir şey yapasım yok. Öyle dursun kenarda diye.

Ayrıca en zor yeri şu ki Almanlar sürekli devrik konuşuyor. Ama sürekli. Sürekli. "Gitmek ben şuraya şuradan." ve bazen kalemi kağıdı bırakıp "Yaşasın İngilizce." diyorsun.

Dativ ve akkusativ iğrenç bir konu. Artikeller de full ezber bir mantığı yok sorun orada zaten. Ben biraz dillerde mantık da arıyorum hani Japonca'da Korece'de bunu yapabiliyorum ama Almanca'da pek olmuyor.

Zamanları İngilizce'ye göre kolay diyorlar ben o kadar ilerlemedim. Şu an başka önceliklerim var. Almanca kursuna bedava diye zevkine gittim zaten bununla bir şey yapasım yok. Öyle dursun kenarda diye.

Ayrıca en zor yeri şu ki Almanlar sürekli devrik konuşuyor. Ama sürekli. Sürekli. "Gitmek ben şuraya şuradan." ve bazen kalemi kağıdı bırakıp "Yaşasın İngilizce." diyorsun.
Artikellerde kelimelere baktıkça bir yerden sonra tahmin edebilir bir yere geliyorsun. Zamanlardan hepsini incelemedim ama şimdiki ve geçmiş zamanda her şey aynı ve iki tane geçmiş zaman- Biri yazı için öteki konuşma için- kullanıyorlar.

Bana göre devrik olmasında bir sorun yok. Hatta bazen bende İngilizce için çok zor diyorum.

Bu konudaki mesajlardan sonra biraz daha araştırma yapıp yeni yöntemler ve fikirler edinip kararımı verdim. Almancam ve İngilizcem C1 olsa yeter diye düşünüyorum. Diğer dilleri B2 olunca ilerlemelerini yavaşlatrım . Bunu yapmak için şöyle bir düşüncem var:
İlk önce İngilizcemi B2-C1 arasına getirmek için uğraşacağım. B2-C1 olduktan sonra da İngilizce ve Almanca ortak dil ailesinden-Germen dil ailesi- geldiği için Almanca A1'den başlayıp İngilizce ve Almancamı bir süre birlikte geliştireceğim. İngilizcem C1 civarı olduğunda İngilizce gelişimimi yavaşlatıp Almancaya ağırlık vereceğim( Bu sırada İngilizcemi eskitmemeyi düşünüyorum. ) . Sonra aynısını sırasıyla Almanca- İspanyolca ve İspanyolca- Fransızca için yaparım.

Dilleri öğrenmek için yöntemlerimse:
1-) Her yerdeki dil ayarını o anki öğrendiğim dil yapacağım.
2-) Öğrendiğim dildeki çizgi filmleri o dilin altyazısıyla izleyeceğim.
3-) Her gün o dilde kısa yazı yazacağım.
4-) O dilde haber gibi yazılar okuyacağım.
5-) O dildeki şarkılarıma ağırlık vereceğim dinlerken.
6-) Mobil uygulamalardan o dilin ana dili olduğu insanlarla konuşacağım. Olmazsa ayna karşısında kendi kendime konuşurum.
7-) Haftanın 3 gününü dil bilgisi, kalan dört gününü de birer gün okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerine çalışırım. Ayrıca her gün 10 kelime öğrenip bu kelimelere ilgili cümle kuracağım.

İlgilenen herkese teşekkürler.❤️

Son düzenleme:

Geri
Yukarı